Атлетико се изравни с Реал и чака Ел Класико

Отборът на Атлетико Мадрид се изравни поне временно с лидера в Пример Дивисион Реал Мадрид, след като днес "дюшекчиите" спечелиха с 2:0 гостуването си на аутсайдера Бетис в среща от 29-ия кръг на шампионата.

Габи и Диего Коща бяха точни за столичани, като по този начин Атлетико събра актив от 70 точки на сметката си. Толкова има и първият във временното класиране Реал Мадрид, който обаче все още не е изиграл домакинството си на Барселона по-късно тази вечер. Каталунците са на трета позиция с 66 точки.

До голяма степен двубоят потръгна в полза на гостите в 56', когато "зелено-белите" останаха и с човек по-малко на терена. Уругвайското крило Брайън Родригес получи втори жълт картон и остави своите с десет души.

Въпреки, че Реал Бетис се намира на последното 20-о място в Примера, двубоят на "Бенито Виямарин" не се разви никак леко за Диего Симеоне и неговите момчета. На почивката резултатът в Севиля бе 0:0, като едва през вторите 45 минути Атлетико достигна до очакван успех в своя полза.

Резултатът бе открит в 58', когато капитанът на гостите Габи разпечата пазената от Антонио Адан врата. Халфът на Атлетико стреля силно от дистанция, а бившият страж на Реал Мадрид бе матиран - 0:1.

Точка на спора бе сложена само шест минути по-късно, когато Диего Коща удвои аванса на Атлетико. Испанският национал получи асистенция от Коке и от близка дистанция простреля Адан за 0:2.