Пропадането на Леверкузен продължава

Байер Леверкузен загуби с 2:3 от гостуващия Хофенхайм в последен мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Сами Хупия продължиха негативната си серия в Германия, като имат само една спечелена точка в последните си шест мача.

Байер беше втори на полусезона, но вече падна на четвърто място с 44 точки. Лидер е Байер Мюнхен със 73 точки, пред Борусия Дортмунд с 51 точки и Шалке 04 с 50 точки, уточнява БТА.

Сеяд Салихович изведе гостите напред в 14-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Роберто Хилберт. Домакините натиснаха и в 39-ата минута Щефан Кийслинг заслужено изравни с глава след подаване от ляво на Емир Спахич.

Радостта на домакините беше кратка, защото в следващата атака Хофенхайм отново поведе. Роберто Фирмино подаде към Кевин Фоланд, който напредна на скорост, преодоля Андрес Гуардадо на границата на наказателното поле и с хубав удар в далечния ъгъл преодоля Бернд Лено за 1:2. Зимон Ролфес отново изравни в 54-ата минута след асистенция с пета на Ларс Бендер.

Домакините опитаха да стигнат до обрат, но рядко застрашаваха вратата на съперника. В 88-ата минута резервата Ерен Дердийок направи пропуск за Байер, след като от чиста позиция шутира на сантиметри от целта.

В следващата атака Хофенхайм стигна до победата. Фабиан Джонсън центрира прецизно от дясно и Антони Модест засече в мрежата за крайното 3:2 за гостите.