Ювентус продължава изумителната си серия без загуба в италианското първенство, като тази вечер на своя стадион постигна изключително ценна победа с 2:0 над прекия си конкурент за титлата Наполи.

Срещата беше решена от резервите на дуета Конте-Карера, като влезналите в последните 15 минути Касерес и Погба донесоха победата. Първо Касерес в 80-ата отбеляза с глава, а 2 минути по-късно Погба с изумителен удар направи резултата 2:0.

Благодарение на успеха си „старата госпожа" продължава успешно кампанията си към защитата на титлата и вече има 22 точки след изиграни 8 кръга. Това поражение пък беше първо за Наполи, който изостава на 3 точки от шампионите на Италия.

Срещата започна с натиск на Ювентус, като домакините установиха контрол в средата на терена, докато гостите по традиция разчитаха основно на контраатаки. Още в 1-ата минута бе създадена първата удобна ситуация, след като Джовинко направи страхотен пробив и стреля силно от 15 метра, но Де Санктис спаси.

10 минути по-късно Андреа Пирло пусна марков пас в наказателното поле, където Джовинко успя да попречи на вратаря да овладее топката, но Канаваро успя да стигне до топката преди нападателя. В 19-ата пък Пирло центрира в малкото наказателно поле, където няколко човека в черно-бял екип пропуснаха да засекат топката.

В 25-ата минута пък Наполи можеше да стигне до откриващ гол, след като в 25-ата минута изпълни брилянтен пряк свободен удар, след който, за щастие на безучастния Буфон, топката срещна горната греда - все още 0:0 в Торино, а до края на полувремето чистите ситуации липсваха.

Вторите 45 минути започнаха в познатото темпо, но първата ситуация беше пред вратата на Сторари. Пандев беше изведен на чудесна позиция в наказателното поле, но Маркизио успя да го блокира и вратарят излезе да улови топката.

В 54-ата минута Джовинко получи топката в наказателното поле, успя да си я нагласи на удобния десен крак, но ударът му от 7-8 метра мина встрани от вратата - Ювентус пропиля отлично положение.

Последва затишие и пред двете врати, но в 63-ата минута Матри не успя да се разпише сам срещу Де Санктис, а Кавано няколко минути по-късно пропусна да отбележи рядко красив гол с удар от въздуха от 24 метра.

В 75-ата и 78-ата минути на терена се появиха Касерес и Погба влязоха на терена и именно те двамата решиха всичко в срещата. В 80-ата минута Пирло центрира от корнер и Касерес остана непокрит в малкото наказателно поле и с глава се разписа с - 1:0.

Еуфорията от попадението още не беше отминала, когато "бианконерите" направиха страхотна атака в 82-ата минута, но пас към Матри бе блокиран от защитник. Топкта обаче попадна на крака на Погба, който от 23 метра с мощен удар от въздуха препарира Сторари - 2:0 и Ювентус излезе еднолично на върха в класирането.