Реал Мадрид постигна лесна победа с 2:0 срещу Селта (Виго) на "Сантяго Бернабеу" в мач от 8-ия кръг на Примера дивисион и се върна в топ 4 на испанския елит.

"Белия балет" в изключително пестеливо темпо стигна до две попадения чрез Игуайн в 11-ата и Роналдо от дузпа в 67-ата, като те се оказаха напълно достатъчни за поредните три точки в акива на Моутим.

Благодарение на победата си Реал Мадрид бавно успява да се доближи до челото в класирането, като отборът има 14 точки. В момента разликата с лидерите Барселона и Атлетико е 5 точки, но и двата тима са с мач по-малко. Селта е на -12-о място с 9 точки.

От самото начало на срещата „белия балет" започна да натиска дълбоко прибрания си противник, като Кака и Серхио Рамос набързо пропуснаха добри положения за своя тим.

Масираните атаки на Реал Мадрид обаче си казаха думата още в 11-ата минута - Гонзало Игуайн получи топката по лявото крило и напредна. Той се опита да центрира с левия крак, но топката придоби смъртносна за селта траектория - тя прехвърли вратаря и влетя в мрежата. Шампионите бързо поведоха в срещата.

Последва канонада от удари към вратата на Серхио, като Роналдо на няколко пъти стреля изключително опасно, но в страни от вратата. Първият точен удар за Селта пък дойде в 28-ата минута, когато Аспас се опита да преодолее Касияс, но националът внимаваше.

В 38-ата минута дойде и най-чистото положение след гола, след като Модрич изведе Роналдо на чиста позиция, като от границата на наказателното поле нацели горната греда на Серхио - 1:0 за Реал Мадрид на полувремето.

Втората част започна в по-ниско темпо, като момчетата на Жозе Моуриньо имаха едно наум за срещата си през следващата седмица, когато ще играят с шампиона на Германия Борусия (Дортмунд).

Въпреки това „кралския клуб" продължаваше да натиска, а най-добрата ситуация за гол дойде в 61-ата минута, когато Есиен центрира в наказателното поле, а ударът на Роналдо с глава мина встрани от вратата. Минута по-късно защитата на Селта едва-едва се справи с мълниеносна атака в бяло, като в последния момент Майо успя да избие от краката на Игуайн.

Все пак голът на успокоението падна в 67-ата минута - Роналдо изведе Йозил в наказателното поле, като Габрал събори немския национал. Съдията отсъди дупа, а щатният изпълнител CR7 нямаше никакви проблеми с нейното реализиране в долния десен ъгъл на вратаря - 2:0 за шампионите.

След това попадение срещата се доиграваше спокойно, като Реал си позволи да изпусне още няколко добри положения, като резервата Кайехон пропусна да се разпише на два пъти. От своя страна пък Селта можеше да стигне до почетен гол, но Касияс се намеси при удар на Лопес.

В заключителните минути резервата Бермехо пропусна да отбележи, след като отново Касияс се намеси по чудесно спасяване, а на другата врата добрите действия в атака на резервите Бензема и Кайехон останаха без резултат - 2:0 за "кралския клуб".

szólj hozzá: Real Madrid 2 - 0 Celta Vigo