ПСЖ се изкачи на върха в Лига 1 след измъчена победа над новака Реймс

Отборът на Пари Сен Жермен разочарова за пореден път собствените си привърженици, след като победи с мъчителното 1:0 новака Реймс в мач от деветия кръг на френското футболно първенство - Лига 1.

Както и в предишния си домакински мач, парижани не бяха убедителни, и разчитаха единственото на нападателя си Кевин Гамейро да ги спаси от липсата на идеи в атака.

Той вкара двата гола срещу Сошо, а в мача срещу Реймс беше точен в 65-та минута за крайното 1:0, което изкачи непобедените до момента столичани на първо място във временното класиране с актив от 19 точки. На втора позиция, с мач по-малко и равен брой точки, се намира отборът на Олимпик Марсилия.

Въпреки че не вкараха гол, гостите от Реймс създадоха по-чистите положения. Най-сериозен пропуск направи бразилският халф Диего, който пропусна дузпа в 40-та минута на мача.