Отборът на Ювентус записа поредното си равенство в европейските клубни турнири. Шампионът на Италия записа девето поредно равенство в Европа. Това обаче никак няма да се хареса на феновете на торинци защото този път „старата госпожа" не успя да се справи като гост с абсолютния дебютант Нордселанд.

Срещата в Копенхаген завърши 1:1, но Юве трябваше да изстрада точката след като изоставаше в резултата до 81-та минута, когато резервата Вучинич спаси тима от пълен срам.

Така Юве остава на трето място в групата след като има 3 точки след първите три мача. Норселанд пък спечели първа историческа точка в Европа.

Джиджи Буфон се завърна в игра за Юве. Конте реши да заложи на някои играчи, които по-рядко получават шанс. В защита титуляр започна бразилецът Лусио. Маурисио Исла също бе в стартовите 11, докато Лихтщайнер и Асамоа получиха почивка. Алесандро Матри и Себастиан Джовинко водеха атаката на торинци.

През първото полувреме Юве нямаше чисти положения въпреки, че италианците имаха инициативата в мача. Артуро Видал и Андреа Пирло се опитаха да изненадат вратаря с далечни удари в началните минути. Джовинко пък не успя да се възползва от чудесен пас на Пирло.

Домакините се възползваха добре от една контра, но завършващият удар на Лоренцен бе право в ръцете на Буфон. Бонучи и Джовинко след това имаха своите шансове, но ударът на защитника с глава мина над гредата.

Матри искаше дузпа за Юве след като падна на земята след съприкосновение с датски защитник. Буфон трябваше да излиза извън наказателното поле и да се намесва след като защитата на Юве проспа една изсипана топка. Минута по-късно Джовинко остана сам срещу вратаря, но си затвори много ъгъла и сбърка.

Двата тима играеха много открито през първото полувреме. В началото на втората част кошмарът за Ювентус започна да става пълен след като домакините поведоха в резултата в 50-та минута. Датчаните се възползваха максимално от своя шанс да изпълнят пряк свободен удар и Бекман не остави шансове на Буфон.

Датският тим не изпадаше в глуха защита след гола, а дори стоеше много стабилно на терена и очакваше своя шанс за контра атака. В 81-та минута Маурисио Исла центрира в наказателното поле и намери влезлия като резерва Вучинич, който засече топката от въздуха за 1:1.

До края на мача торинци се опитаха да направят пълен обрат, но Никлас Бендтнер не успя да накаже своите сънародници след като стреля в аут.

szólj hozzá: Nordsjalland vs Juventus 1:1 GOALS HIGHLIGHTS