Мартин Петров с цял мач при равенство на Болтън

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Болтън, с Мартин Петров в състава си завърши наравно - 2:2 при гостуването си на Уулвърхямптън в мач от 12-ия кръг в Чемпиъншип.

Българското крило започна срещата като титуляр и игра пълни 90 минути за Уондърърс, които успяха да стигнат до равенството с гол в самия край, като преди това първите три попадения бяха паднали в рамките на първите 30 минути.

Срещата започна с натиск на Уулвс, но в 21-ата минута домакините бяха наказани от една бърза контраатака на Болтън, при която Беник Афобе откри резултата - 0:1.

"Вълците" обаче отговориха подобаващо и само за 9 минути стигнаха до пълен обрат с две попадения на Кевин Дойл в 27-ата и 30-ата минута.

Крайното 2:2 бе оформено от бившия играч на Уулвърхямптън Марк Дейвис, който донесе точката за Болтън с гол в последната минута на редовното време (90').

След това реми Болтън заема 16-о място във временното класиране на Чемпиъншип с актив от 15 точки след 12 изиграни кръга. Уулвърхамптън пък е на 5-а позиция с 20 точки, а лидери с по 25 са Лестър и Кардиф, следвани от Мидълзбрo с 22 и Кристъло Палас с 21.