Байерн Мюнхен постигна задължителната победа срещу очертаващия се като аутсайдер в Група F отбор на Лил с 1:0 в мач от 3-ия кръг на Шампионската лига.

Баварците се нуждаеха от дузпа в 20-ата минута, реализирана от Томас Мюлер, за да се поздравят с успеха в най-важния мач, който новия 50-хиляден стадион „Лил Метропол" беше приемал.

Домакините продължиха неприятната си серия в Шампионската лига, като вече в цели 15 мача имат само 3 успеха пред собствена публика, която и днес си тръгна разочарована. Лил имаше неособено позитивна статистика срещу германски отбори до момента и не можа да започне по-добра тенденция.

Досега отборът бе регистрирал две равенства с Борусия Дортмунд и 1 поражение от Аахен, за да дойде днешната загуба след дузпата на Мюлер.

Юношата на Лил Франк Рибери бе най-активен в началните минути на срещата и допринесе много за развитието на атаките на Байерн. Именно той изведе Филип Лам в наказателното поле, за да последва нарушение на бранителя Дин срещу германския национал, което доведе до дузпа в 20-ата минута.

Томас Мюлер хладнокръвно реализира от бялата точка и донесе важни три точки за Байерн, предвид резултата от другия мач в групата.

Валенсия постигна това, което баварците не успяха при гостуването си на БАТЕ Борисов. Роберто Солдадо наниза хеттрик за класическата победа на „прилепите" в Беларус.

Така Байерн, БАТЕ и Валенсия са на върха с по 6 точки в класирането, а Лил продължава да бъде на последна позиция без актив до момента.

В 64-ата минута гостите от Мюнхен можеха да получат още една дузпа, след като удар на Шакири се отби в ръката на противников бранител, но реферът не пожела отново да отсъди най-тежкото наказание във футбола.