Европейският шампион Челси стъпи накриво в днешния 12-и кръг на английската Висша лига, след като воденият от Роберто Ди Матео тим отстъпи с 1:2 при гостуването си на Уест Бромич Албиън.

Шейн Лонг откри за У.Б.А. след десет минути игра, а Еден Азар изравни малко преди почивката. Трите точки за домакините бяха осигурени от Питър Одемвинге, който в началото на второто полувреме отбеляза за крайното 2:1.

С куп пропуски в днешния ден пък "блесна" Даниел Стъридж, който на няколко пъти не успя да вкара от добри позиции.

Така Челси може да изостане на шест точки зад Манчестър Юнайтед, ако "дяволите" спечелят гостуването си на Норич. "Сините" вече са с пасив от четири пункта зад шампиона Манчестър Сити, който не срещна проблеми с Астън Вила у дома.

Мениджърът на гостите Роберто Ди Матео осъществи някои ротации в своя стартов състав, оставяйки на пейката Бранислав Иванович, Ашли Коул, Рамиреш, Оскар и Хуан Мата. Вместо това сред титулярите се появиха Райън Бертранд, Ориол Ромеу и Виктор Моузес, докато Фернандо Торес и Даниел Стъридж стартираха по едно и също време в атака.

През втората част Ди Матео гласува доверие на Мата, Рамиреш и Оскар, но и това не помогна на "сините" в преследване на успеха.

Двубоят стартира лошо за Челси от самото начало, като още в 10' У.Б.А. излезе напред в резултата. Шейн Лонг оползотвори центриране на Морисън и с глава матира Петър Чех за 1:0. Малко преди това удар на Райън Бертранд бе изчистен от голлинията.

До почивката гостите натиснаха своя съперник, като това даде резултат в 39'. Еден Азар комбинира с Аспиликуета и потърси позиция в наказателното поле на Уест Бромич. Испанският бек го видя и му върна кълбото, като белгиецът изравни с удар на далечната греда - 1:1. Точно преди почивката Виктор Моузес имаше шанс да изведе Челси напред, но нападателят стреля крайно неточно от добра позиция.

Втората част започна с пропуск на Даниел Стъридж, който бе последван от втори гол на домакините. В 50' У.Б.А. излезе напред в резултата, след като Питър Одемвинге засече центриране на Шейн Лонг.

До края на мача Челси се хвърли в атаки, но и направените от Роберто Ди Матео смени не помогнаха на "сините". В 65' отново Стъридж не успя да преодолее Майхил, а седем минути по-късно отново той бе близо до гола. На нападателя явно не бе писано да отбележи в днешния ден, защото в 87' отново Стъридж пропусна от добра позиция. Чернокожият стрелец отправи удар с левия крак от отлична позиция, но не успявайки да намери очертанията на вратата.

szólj hozzá: West Bromwich vs Chelsea - 2-1 (All Goals)