Борусия Дортмунд не сбърка у дома (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд записа шести успех в Бундеслигата през този сезон, след като днес "жълто-черните" надделяха с 3:1 над гостуващия Гройтер Фюрт в мач от 12-ия кръг.

По този начин отборът на Юрген Клоп записа втори пореден успех след победата над Аугсбург, намалявайки на 9 точки пасива си зад лидера Байерн Мюнхен. Днес баварците достигнаха единствено до равенство 1:1 при гостуването си на Нюрнберг. Гройтер Фюрт остава в зоната на изпадащите.

Срещата на "Сигнал-Идуна Парк" започна блестящо за шампионите, които дръпнаха в резултата след само 180 секунди игра.

Още в 3' Роберт Левандовски завърши подаване на Гьотце и изведе Дортмунд напред, но гостите изравниха след само две минути игра. Щибер получи асистенция от Зилнер и матира Вайденфелер за 1:1.

Головете в Дортмунд продължиха да валят, като в 15' "жълто-черните" отново излязоха напред в резултата. И този път точен бе Роберт Левандовски, като този път полският национал вкара от дузпа.

Крайното 3:1 бе оформено три минути преди почивката, когато Марио Гьотце също се разписа и удвои преднината на немския шампион.

szólj hozzá: Dortmund vs Fürth - 3-1 (All Goals)