Манчестър Сити се позабавлява за сметка на Вила (ВИДЕО)

Шампионът на Англия Манчестър Сити не допусна грешки при днешното си домакинство на Астън Вила, разгромявайки с 5:0 бирмингамския клуб в среща от 12-ия кръг на Висшата лига.

Така Сити поне временно оглави временното класиране на Острова, но преди Манчестър Юнайтед да изиграе гостуването си на Норич. Гостите от Бирмингам остават в опасна близост до зоната на изпадащите.

Серхио Агуеро и Карлос Тевес вкараха по два гола за победителите, включително и по веднъж от дузпа. Едно попадението за Сити добави и испанският национал Давид Силва.

Героят от мача с Тотнъм Един Джеко отново бе оставен на пейката, докато в атака Роберто Манчини заложи на Серхио Агуеро и Карлос Тевес. Давид Силва и Самир Насри започнаха зад тях, а Гарет Бари и Яя Туре действаха в средата.

Извън групата отново остана италианският национал Марио Балотели, който преди двубоя с Тотнъм вбеси Роберто Манчини с липсата си на дисциплина.

Зрителите на "Итихад" трябваше да почакат до 43', преди голеадата в Манчестър да стартира. Точен за 1:0 бе Давид Силва, който при едно разбъркване в пеналтерията на Вила отбеляза от близка дистанция.

Истинското шоу започна след почивката, когато Сити се развихри. в 54' груба съдийска грешка доведе до дузпа в полза на Манчестър Сити, като реферите видяха несъществуваща игра с ръка. Зад топката застана Кун Агуеро, който отбеляза за 2:0.

Само десет минути по-късно бе отсъдена и втора дузпа в полза на шампионите. И този път бе отсъдена игра с ръка, а виновен бе Бари Банън. Топката си постави Карлос Тевес, който реализира първия си гол в мача за 3:0.

До края "гражданите" нанизаха още две попадения във вратата на Вила.

Само минута след третия гол в мрежата на Гузан, последва и четвърти. Точен отново бе Кун Агуеро, който вкара на близката греда за 4:0.

Крайното 5:0 оформи Карлос Тевес, който се разписа в 73'. Аржентинецът получи подаване от Самир Насри и покачи преднината на домакините. За голямо щастие на Астън Вила и техния мениджър Пол Ламбърт, това бе и последният отбелязан гол на сметката на Манчестър Сити за днешния ден.

szólj hozzá: Man City vs Aston Villa 5:0 GOALS HIGHLIGHTS