Тотнъм отново не пожъна успех в тазгодишната кампания от Лига Европа и продължава да реди равенства, след като днес записа само 1:1 при гостуването си на Марибор в Словения.

Домакините откриха резултата в 42-ата минута чрез попадението на Берич, но 13 след почивката финландското ново попълнение на „шпорите" Гилфи Сигурдсон се разписа отблизо за 1:1.

До края на срещата и двата тима създадоха положение за нов гол, но до него не се стигна. Така Тотнъм продължава да се намира на 3-то място в класирането на Група J, като има 3 точки от 3 мача след 3 последователни равенства. Лацио е лидер с 5 пред Марибор с 4, а последен е Панатинайкос само с 1.

През първото полувреме на стадион „Людски" домакините успяха да не позволят на съперника да пробие защитата им и да пробие в наказателното поле. Единствената възможност за гол в актива на Тотнъм преди почивката беше страхотен удар от далечна дистанция на Сандро, който изглеждаше, че ще посети мрежата на Марибор, но топката премина на сантиметри от гредата.

В самото начало на срещата пък домакините бяха отправили предизвикателство към именития си съперник, като дори стигнаха до попадение, но то беше отменено заради засада на автора Берич.

В 42-ата минута обаче нямаше какво да спре Марибор по пътя му към откриване на резултата. Мезга направи за смях няколко футболисти на Тотнъм и с невероятен пробив ангажира вниманието към себе си, преди да предостави на тепсия топката за Берич. Той бе оставен непокрит и без никакви проблеми само с едно докосване прати кълбото в мрежата за 1:0.

Само 4 минути след подновяването на играта през второто полувреме домакините можеха да увеличат преднината си. Нов мощен пробив по лявото крило на Мезга завърши с добро центриране по земя за Таварес, но той стреля слабо и право в тялото на вратаря Уго Льорис.

Играчите на Марибор изглеждаха много опасни на контраатака и при нова такава в 53-ата минута Цвиянович отправи силен удар, който профуча малко над горната греда.

В 58-ата минута все пак Тотнъм стигна до равенството след карамбол в наказателното поле на Марибор.

Първо Гилфи Сигурдсон прати топката силно в наказателното поле, а след рикошет вратарят Ханданович изби на пътя на Дефоу.

Нападателят моментално стреля, но Меяц изчисти от голлинията, за да може в крайна сметка Сигурдсон да се разпише - 1:1.

До края на срещата и двата тима си размениха по една опасност за гол, но Цвиянович не можа да зарадва отново словенските фенове, а в 87-ата минута мощен удар на Ян Вертонген от 30 метра за малко не посети мрежата на домакините, но топката мина на сантиметри встрани.

szólj hozzá: Maribor vs Tottenham 1:1 GOALS HIGHLIGHTS