Джими Бриан вкара гол в последните секунди на срещата и позволи на Лион да спечели с 2:1 домакинството си на Атлетик Билбао в 3-ия кръг на Лига Европа.

По този начин баските продължават да се намират на дъното на таблицата в Група I и все още нямат победа в турнира, където миналата година играха на финала.

Френският национал Антони Ревейер центрира отлично за Лисандро Лопес и нападателят на Лион не остави шансове на вратаря на гостите Горка Ирайсос в края на първото полувреме - 1:0.

Батефимби Гомис и Фабиан Монсон можеха да увеличат преднината на французите след почивката, но вместо това Атлетик стигна до изравнително попадение само 10 минути преди края на мача.

Фернандо Йоренте напомни за силните си изяви през миналия сезон и демонстрира висша класа, като подаде по най-добрия начин за младока Ибай Гомес, който пък също с майсторски удар направи резултата 1:1.

В последните секунди на мача обаче неубедителна намеса на Ирайсос при далечен удар на Гейда Фофана позволи на Бриан отблизо да вкара топката в мрежата на гостите за втори път и да донесе победата на Лион.

Френският тим продължава с перфектната си статистика в Лига Европа и оглавява класирането с пълен актив от 9 точки, докато Ателтик е на последно място само с 1 пункт, колкото има и Апоел Ирони. Спарта е на втора позиция до момента с 6 точки и също заплашва да се откъсне значително пред конкурентите.

Чешкият гранд се наложи с 3:1 при домакинството си на Апоел, като още до почивката водеше с класически резултат. Крейчи в 7-ата, Кадлец в 10-ата и Свейдик в 44-ата минута оформиха аванса за домакините, а почетният гол за Апоел бе дело на Абухацира в 76-ата.

szólj hozzá: Lyon vs Athletic Bilbao 2:1 GOALS HIGHLIGHTS