Иван Иванов и Партизан не издържаха на щурма на Интер

Българският национал Иван Иванов изигра цял мач за Партизан в тежкото гостуване на „Джузепе Меаца" на Интер в Лига Европа и за съжаление се пропука чак в 88-ата минута, за да загуби срещата с 1:0.

Резервата Родриго Паласио реализира единственото попадение в срещата 120 секунди преди края на редовното време, след като с глава засече от няколко метра великолепно центриране отдясно на друга резерва - Диего Милито.

Така Паласио вкарва във втори мач подред и отново след асистенция на Принца, като двамата индикират, че ще заформят солиден нападателен тандем. Таранът, който пристигна в Милано през лятото, се разписа и за успеха с 2:0 над Катания миналата седмица в Серия А.

Иван Иванов се отчете с няколко ключови намеси в защита през второто полувреме, но отборът му не успя да удържи устрема на Интер към края и най-вече след почивката. Иначе и Партизан имаше шансове да вкара, като преди почивката Милкович нацели гредата, а в самия край Маркович излезе очи в очи с вратаря на „нерадзурите" Ханданович, но не можа да го преодолее.

Така Интер се изравнява на върха в класирането с Рубин, като и двата тима имат по 7 точки в актива си. Партизан остава на трето място само с 1 пункт, колкото е активът и на Нефтчи (Баку).

В по-ранния мач от Група Н Рубин надигра напълно азербайджанския шампион, но го победи само с 1:0.

В първия четвърт час от мача гостите от Белград бяха подложени на мощен домакински натиск, а Иван Иванов и колегите му в защита изнемогваха при набезите на „нерадзурите". Филипе Коутиньо беше най-опасният играч в експерименталния състав на Андреа Страмачони и през него минаваше всяка опасна атака.

Именно Коутиньо отправи първия сериозен изстрел от великолепна позиция към вратата на Радослав Петрович, след като получи удобна топка от Алваро Перейра, но от шест метра не можа да прати волето си в очертанията.

Преди това още в 3-ата минута отново Коутиньо бе замесен в акция на Интер, след като неговият пас стигна в дясно за Жонатан, който реши да стреля от малък ъгъл и го направи мощно, но вратарят успя да избие топката в корнер.

В 18-ата минута Коутиньо демонстрира отлична техника на малко разстояние в наказателното поле, след като навърза двама бранители и подаде успоредно на голлинията за Антонио Касано. Италианският национал стреля ефектно с пета, но топката се удари в крак на Иван Иванов и не посети мрежата.

Постепенно гостите се поуспокоиха и започнаха по-често да се задържат в противниковата половина, като дори пресираха опонентите си. В 21-ата минута след продължителна акция на гостите Лазар Маркович нацели страничната греда, след като размина без проблеми Жонатан. В 30-ата минута се стигна и до първия удар в очертанията на вратата на Самир Ханданович, дело на Милкович, но топката нямаше скорост и не затрудни стража.

В 31-ата минута Андреа Страмачони направи първата си принудителна смяна, след като най-активният Коутиньо получи контузия след сблъсък с противников бранител и не можеше да продължи. Вместо него се появи Родриго Паласио, който миналия уикенд откри головата си сметка в Серия А срещу Катания за победата с 2:0.

В 36-ата минута пък играещият като централен бранител Естебан Камбиасо можеше да се разпише с глава, след като засече топката след центриране на Перейра, но не нацели рамката.

До края на първото полувреме Интер започна да използва най-вече лявото крило, но няколкото центрирания в наказателното поле се оказаха лесна плячка за Иван Иванов и неговите съотборници в обрана. Така „нерадзурите" не можаха да разпечатат вратата на противника до почивката.

Хавиер Санети се появи в игра в 52-ата минута на мястото на разочаровалия Марко Ливая, като така в състава на Интер трябваше да се създаде повече баланс между отделните линии. Само 120 секунди по-късно защитата на Партизан беше надиграна тотално, но хитрото подаване на Жонатан към непокрития Силвестре не доведе до гол, защото Петрович се намеси авторитетно на вратата.

В 56-ата „нерадзурите" създадоха поредното си голово положение, този път след грешка в отбраната на Партизан, която позволи на Паласио да стреля от четири метра разстояние, но нападателят не нацели топката правилно и я прати в аут.

В 62-ата пък бе ред на Касано да опропасти отличен шанс за гол, след като Перейра открадна топката и я предостави на Паласио, който нахлу в наказателното поле и центрира меко за непокрития Касано. Националът на Италия обаче от 6-7 метра стреля разочароващо високо и не можа да открие резултата.

В 75-ата минута на терена се появи Диего Милито на мястото на изтощения към края Касано. Интер обаче вече бе сменил подхода към обсадата си и залагаше на подавания по земя, които да разцепят противниковата защита. Именно при подобни пасове на няколко пъти решително се намесваше Иван Иванов, който пресичаше пътя на топката в пеналтерията.

В 80-ата Милито също не можа да се разпише, подхващайки дрибъл през центъра, който завърши с удар от 20 метра, но встрани от лявата греда.

В 86-ата минута гостите можеха сензационно да измъкнат победата със скоростна контраатака, при която Маркович изскочи очи в очи с Ханданович, но не можа да преодолее вратаря на Интер от великолепната позиция.

В крайна сметка „нерадзурите" стигнаха до бленувания си гол 120 секунди преди края на редовното време, дело на Родриго Паласио, който засече с глава от 3-4 метра отлично центриране отдясно на Диего Милито.