Рафаел Бенитес е на път да се превърне в най-слабия мениджър на Челси в ерата "Роман Абрамович", след като днес "сините" се сгромолясаха тотално и загубиха гостуването си на Саутхямптън с 2:1.

Европейските шампиони изиграха поредната си слаба продукция, като Джей Родригес (23) и Рики Ламбърт (35) осигуриха успеха на домакините, докато Тери (33) даде надежда на лондончани, но те цяло второ полувреме не намериха начин да пробият защитната линия на "светците".

Феновете на Челси никак няма да са доволни от поредната издънка на Бенитес, след като лондончани се сринаха до 4-о място, а Тотнъм изпревари градския си съперник за третото място. Освен това Арсенал се доближи само на 2 точки от "сините", застрашавайки мястото на еврошампионите в Шампионска лига догодина.

Възходът на "светците" пък продължава, като те се изкачиха до 13-о място с 34 точки, но все пак Саутхямптън трябва да внимава до края на първенството, тъй като е само на 4 от зоната на изпадащите.

Началото определено беше за домакините, които от самото начало стигаха по-лесно до наказателното поле на Чех. В 12' центриране на Клейн бе едва-едва избито, като Ламбърт беше човекът, който можеше да направи 1:0.

Голът обаче не закъсня, като в 23' страхотна атака на "светиците" завърши с комбинация между Родригес и Дейвис, като първият беше изведен чудесно и заби топката в мрежата пред погледа на Чех - 1:0 за домакините.

Само 2 минути след гола Фернандо Торес беше на върха на щастието, след като отбеляза гол, но той беше отменен, тъй като испанецът избута Хойвелд, за да стигне до възможност за шут - движение, което не убегна на съдията.

Все пак активната игра на Челси след попадението даде резултат, след като 33 минути след началния съдийски сигнал Марин центрира от корнер, а Тери бе оставен необезпокояван да стреля с глава, а за капитана на гостите не бе проблем да реализира.

"Сейн Мери" обаче отново избухна в дива радоств, след като Рики Ламбърт се отчете с гол шедьовър, реализирайки прекрасен гол след фалциран изстрел от пряк свободен удар - 2:1 и "светците" отново бяха напред.

След почивката Челси натисна здраво своя съперник и на няколко пъти бе близо до изравняването. В 58' може би се откри най-доброто положение, когато Моузес успя да шутира, но със сетни усилия Боруц успя да се намеси и изби в горната греда, а топката излезе в корнер.

Саутхямптън обаче можеше на няколко пъти да си подпечата победата, но при добри контраатаки Шоу и Родригес пропуснаха да се разпишат след чудесни намеси на Петър Чех. В 73' Проуз направи чудесен рейд отдясно, но не успя да намери непокрития Ламбърт в наказателното поле.

В състава на Челси се появиха Азар, Рамирес и Бенайун, като Демба БА остана извън игра въпреки яловата за пореден път игра на Фернандо Торес. Това не доведе до нищо съществено в играта на "сините", които не застрашиха нито веднъж противниковата врата в края на срещата.

szólj hozzá: Southampton vs Chelsea 2:1 GOALS HIGHLIGHTS