Шампионът на Англия Манчестър Сити зарадва феновете си с изразителен успех с 4:0 над Нюкасъл в среща от 30-ия кръг на Висшата лига.

Малко по-рано убедителният лидер Манчестър Юнайтед направи нова крачка към титлата, печелейки с 1:0 гостуването си на Съндърланд, което поставя "гражданите" в позиция да се притесняват повече за второто си място във временното класиране.

Добрите новини за Роберто Манчини дойдоха от Саухтемптън, където третият в класирането Челси загуби от едноименния тим и поизостана сериозно от действащите шампиони. На трето място пък се изкачи друг лондонски тим - Тотнъм, който е на 5 точки дистанция от Манчестър Сити.

Дългоочакваното си завръщане в игра осъществи капитанът на "гражданите" Венсан Компани, който не бе носил небесносинята фланелка от месец януари насам. Белгиецът дори отбеляза и гол при завръщането си на "Етихад". Другите попадения бяха дело на Карлос Тевес и Давид Силва, а Джеймс Пърч си вкара автогол. Така Сити продължава да заема втора позиция в таблицата и се бори за директно класиране в групите на Шампионската лига, докато Нюкасъл остава в долната половина на Премиършип.

Роберто Манчини остави Серхио Агуеро на резервната скамейка, а на върха на атаката стартира Един Джеко. Карлос Тевес действаше в близост до босненеца, а Давид Силва и Самир Насри атакуваха по двата фланга. Мениджърът на гостите Алън Пардю отново разчиташе на Папис-Демба Сисе като острие в атака, като в близост до него действаха французите Муса Сисоко, Обертан и Йоан Гуфран.

През първата част домакините имаха по-чисти шансове за гол, а в 23' Гарет Бари изуми трибуните с непростим пропуск от няколко метра. В 36' Елиът спаси изстрел на Клиши, но три минути по-късно Нюкасъл капитулира. Гаел Клиши центрира добре в наказателното поле на "свраките", където Карлос Тевес от близка дистанция вкара за 1:0.

В добавеното време пред вратата на гостите стана горещо. Първо Елиът осъществи фантастично спасяване срещу Един Джеко, но малко след това Сити удвои. Давид Силва получи асистенция от Насри и с премерен изстрел покачи на 2:0.

И след почивката нищо на "Етихад" не се промени, а шампионите продължиха да доминират. В 54' Венсан Компани ознаменува завръщането си в игра с попадение, бележейки за 3:0 след подаване на Бари. Две минути по-късно домакините за малко не вкараха и четвърти гол, но отново Елиът спаси изстрел на Джеко.

Прошка обаче нямаше в 67', когато Яя Туре доведе ситуацията до разгром. Удар на африканеца рикошира в тялото на Пърч и изненада неприятно Робърт Елиът, който нямаше какво да направи - 4:0.

В последните десет минути резултатът можеше да набъбне и още повече, ако резервата Скот Синклеър бе малко по-ефективен. В 81' Синклеър стреля в очертанията на вратата, но отново Робърт Елиът се намеси стабилно и спаси вратата си от пети гол.

szólj hozzá: Manchester City vs Newcastle 4:0 GOALS HIGHLI