Шалке 04 влезе в Топ 4 след класика над Хофенхайм

Отборът на Шалке 04 победи Хофенхайм с класическото 3:0 като домакин и излезе на четвърта позиция в Бундеслигата.

Голове на Рафаел, Хьогер и Пуки в заключителните минути на второто полувреме донесоха ценния успех на „кралско-сините", с който клубът от Гелзенкирхен събра 42 точки и влезе в Топ 4 за първи път от началото на сезона.

Загубата остави Хофенхайм на предпоследно място в Бундеслигата с едва 20 пункта. Трети отгоре-надолу е Аугсбург с 24 т., а първият отбор над чертата е Фортуна Дюселдорф с 28 т.

Срещата от 27-ия кръг в Бунгеслигата се игра пред 60 000 зрители на „Фелтинс арена", а въпреки изразителния резултат, домакините от Шалке трябваше доста да се потрудят, за да стигнат до крайния успех.

„Кралско-сините" бяха по-опасният отбор на терена през всичките 90 минути на срещата, но гостите от Хофвенхайм играеха много сигурно в защита и по всичко личеше, че ще откраднат точката в Гелзенкирхен.

Нулевото равенство се запази чак до 72-ата минута на двубоя, когато Джеферсън Фарфан изведе Марко Хьогер и халфът откри резултата - 1:0 за Шалке.

След попадението гостите рухнаха психически и пуснаха нови два гола в рамките на 4 минути. Бразилецът Рафаел (79') и финландецът Теему Пуки (83') направиха резултата класически.

Със спечелените три точки отборът на Шалке се настани на местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон, за пръв път от старта на кампанията. „Кралско-сините" са четвърти с 42 точки, а пред тях са Байерн (69), шампионът Борусия Дортмунд (52) и Байер Леверкузен (48).

Зад тима на Йенс Келер останаха Майнц 05, Айнтрахт (Франкфурт) и Фрайбург, всичките с по 39 точки, следвани от Борусия (Мьонхенгладбах) и Хамбургер - с актив от 38 пункта.