Швеция постигна страхотен обрат тази вечер у дома, след като стигна до страхотна победа с 2:1 над Австрия, която класира отбора на баражите за квота за Мондиал 2014, който ще се проведе в Бразилия.

Това е втори пореден обрат, до който стигат Златан Ибрахимович и компания, след като и преди месец обърнаха Ейре от 0:1 до 2:1, показвайки че заслужават правото да се борят до последно за участие на Световното първенство.

Бъдещето на "тре кронур" не изглеждаше никак добро, след като през цялото първо полувреме домакините атакуваха и дори уцелиха гредата чрез Елмандер в 30', но единствено Харник от състава успя да се разпише в 29', давайки надежда на Австрия.

След почивката домакините заложиха всичко и се хвърлиха в яростни атаки, което доведе до гол на Мартин Олсон в 56' след пас на Ибрахимович.

Шведите продължиха да атакуват, но пропуснаха няколко отлични ситуации, докато австрийците можеха да изненадат домакина си на контраатака, но не съумяха да го направят.

Срещата изглеждаше, че ще завърши наравно, но в 86' всичко беше решено в полза на Швеция. Ким Калстрьом прати марков 50-метров пас за Ибрахимович в наказателното поле. Нападателят овладя отлично, освободи се от защитник и с мощен удар прати Швеция на бараж.

Така Ибра и компания ще могат да се борят за участие на Мондиал 2014 в баражите през следващия месец, след като събраха 20 точки и са на 2-о място с 6 точки пред Австрия. Шанс за първото място няма, тъй като то е притежание на Германия, която събра 25 точки след днешната си победа.