Официално и безпроблемно: Бундестима е на Мондиал 2014

Националният отбор на Германия и математически вече е на Мондиал 2014, след като тази вечер постигна лесен успех с 3:0 над Ейре, като в същото време лиши своя гост от така или иначе илюзорните надежди за бараж.

Немците имаха пълно предимство в срещата, като още с първия точен удар в срещата Сами Кедира се разписа за 1:0 в 12'.

В следващита минути Бундестима продължи тоталната си доминация, но Андре Шурле и Томас Мюлер се надпреварваха кой да изпусне повече положения през първата част. Така до края на частта повече попадения не паднаха.

През втората част Германия успя да реши всичко в своя полза в 58', когато новата звезда на Челси Андре Шурле завърши добра комбинация на тима, възползвайки се от пас на Тони Кроос - 2:0 и немците предвкусваха победата.

Ейре предложи някаква съпротива в следващите минути, но немците не позволиха изненади, а в заключителната минута Месут Йозил също записа името си сред голмайсторите, ознаменувайки с гол поредния си силен мач за сезона.

Така с победата Германия вече има 25 точки и до момента е загубила едва 2. Интрига в групата вече няма, тъй като Швеция победи с 2:1 Австрия също днес и се класира на второ място и ще играе бараж за Мондиал 2014.