Манчестър Юнайтед се добра до много ценна победа днес на "Олд Трафорд", след като "червените дяволи" стигнаха до пълен обрат срещу Стоук Сити за 3:2 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига.

След нелепа намеса на Джоунс в 3' Крауч отбеляза от легнало положение с коляно за 0:1. Ван Перси възстанови равенството в 42', но три минути след това Арнаутович успя да да върне аванса на своите.

През втората част домакините натиснаха, но не се виждаше как възпитаниците на Мойс ще стигнат до гол. Все пак Рууни в 78' изравни, а само 2 по-късно златната резерва Ернандес донесе трите точки.

По този начин Юнайтед се спасиха от втори пореден провал на "Олд Трафорд" след равенството 1:1 срещу Саутхямптън в миналия кръг. Въпреки това отборът остава на 8-о място с 14 точки - на 8 от лидера Арсенал. Стоук е 17-и с 8 пункта.

Още в 3' Манчестър Юнайтед сбърка фатално в защита. Питърс проби през четирима в червени фланелки и центрира отлично към Крауч, който засече, но Де Хеа спаси. В опита си да изчисти обаче Джоунс прати топката в коляното на падналия нападател, а топката влетя в мрежата - 0:1.

Това обърка плановете на домакините, които позволиха още няколко опасни положения пред своята врата. Арнаутович и Уотърс има отлични възможности пред себе си, но Де Хеа се представи отлично и успя да отрази всички удари към своята врата.

Постепенно Юнайтед заигра по-добре, а в 42' резултатът най-накрая беше изравнен. Нани получи отдясно и центрира в наказателното поле, където Рууни засече с глава, но Бегович спаси. Топката обаче попадна във Ван Перси и холандецът се разписа за 1:1.

В 45' обаче домакините отново бяха обляни от "студен душ", след като Арнаутович реши да стреля от пряк свободен удар вляво от вратата, а Де Хеа не очакваше, което доведе до попадение - 1:2 на "Олд Трафорд".

През втората част Манчестър Юнайтед опита натиск, но той беше твърде анемичен, а защитата на Стоук се представяше отлично срещу предвидимите атаки на съперника. След влизането в игра на Валенсия, Янусай и Ернандес нещата се промениха, а в края "червените дяволи" нанесоха жесток удар.

В 78' се стигна до корнер след поредната атака на Юнайтед. Ван Перси центрира отлчно край близката греда, където Рууни успя да засече и да изравни резултата. Само 2 минути по-късно Ернандес се превърна в герой за своите, след като Евра центрира в наказателното поле, а нисичкият нападател беше останал абсолютно непокрит - 3:2 за домакините.

До края на срещата Стоук се опита да натисне, но така и не създаде положение, от което да стигне поне до равенството.