Отборът на Ливърпул излезе на втора позиция в английската Висша лига, след като днес воденият от Брендън Роджърс състав разгроми с 4:1 гостуващия Уест Бромич Албиън на своя „Анфийлд".

Хеттрик за „червените" реализира уругвайската звезда на тима Луис Суарес, докато едно попадение добави и Даниел Стъридж. Точен за УБА бе Джеймс Морисън от дузпа, но футболистите на Стийв Кларк бяха категорично надиграни в днешния ден.

Така Ливърпул събра актив от 20 точки след девет изиграни кръга, оставайки на два пункта зад лидера Арсенал. Ливърпул изпревари Челси, който разполага със 17 точки, но и мач по-малко. Утре „сините" приемат Манчестър Сити на своя „Стамфорд Бридж". Уест Бромич пък остава в долната половина на таблицата с точно 10 пункта.

Първото полувреме протече изцяло по план за Ливърпул, като домакините се оттеглиха на почивка с чиста преднина от два гола.

Резултатът бе открит след само 12 минути игра, когато Луис Суарес вкара първия си гол в мача. Уругваецът финтира двама бранители на УБА и прокара топката през краката на трети, насочвайки кълбото в мрежата.

Пет минути по-късно резултатът вече бе удвоен. Автор на попадението отново бе Суарес, който се възползва от центриране на Али Сисоко и отново наказа Майхил за 2:0.

И след почивката нищо на „Анфийлд" не се промени, а Ливърпул продължи да контролира случващото се на терена. Още в 55' Луис Суарес оформи хеттрика си, като този път №7 се възползва от асистенция на капитана Стивън Джерард.

До края на мача двата тима си размениха по един гол, като УБА намали чрез точно изпълнена дузпа на Морисън в 66'. В 77' обаче „червените" добавиха още един гол към сметката си, след като Даниел Стъридж красиво прехвърли излезлия малко напред Майхил.