Тонев титуляр при нова загуба на Вила

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Александър Тонев стартира като титуляр за своя Астън Вила, но не успя да помогне на тима при днешното домакинство на Евертън в мач от 9-ия кръг на Висшата лига.

Бирмингамци загубиха срещата с 0:2, а юношата на ЦСКА бе заменен Никлас Хелениус след 77 минути игра.

Александър Тонев стартира отляво на атаката на Астън Вила, като на няколко пъти затрудни сериозно отбраната на Евертън. И този път обаче българинът не успя да запише попадение, нито пък подаде за такова.

И двата гола на "Вила Парк" паднаха след почивката, когато Евертън стигна до трите точки.

Резултатът бе открит в 68', когато точен за 0:1 бе основният голмайстор на "карамелите" Ромелу Лукаку. Белгиецът се възползва от асистенция на Лиън Озмън и прониза Брад Гузан.

Девет минути преди края Евертън успя и да затвърди победата си, а точен бе асистентът на първия гол Лиън Озмън. Този път халфът завърши подаване на Гарет Бари и оформи крайното 0:2 в полза на ливърпулци.

Така Евертън събра актив от 18 точки на сметката си, като "карамелите" се изкачиха временно до трето място във временното класиране. Астън Вила пък записа трети пореден мач без победа, оставайки в долната половина на таблицата с 10 точки.