Отборът на Реал Мадрид имаше сериозни проблеми в 12-ия кръг на Примера дивисион, след като едва-едва се отърва от издънка срещу последния Райо Вайекано, побеждавайки с 3:2 в страхотен двубой на “Тереса Риверо“.

Реал Мадрид поведе с 3:0 след два гола на Роналдо (3, 49) и едно попадение на Бензема (31), но последваха две безумни прояви в защита на Пепе и Марсело, заради които се стигна до дузпи, точно изпълнени от Виера в 53' и 55'.

След двата бързи гола Райо натисна здраво своя противник и създаде няколко отлични положения, но в крайна сметка многото пропуски доведоха до загубата срещу неузнаваемия тим на Анчелоти.

Бейл и Роналдо все пак продължиха с добрата си игра, като уелсецът вече има 2 гола и 3 асистенции в двата си последни мача за Реал, докато Роналдо има 32 гола през 2013 година в Примера. Това доближи отбора на 2 точки от Атлетико, който е втори с 30 точки. Първи е Барселона с 34 пункта. Райо е последен с 9 точки.

Първото полувреме беше богато на събития, като от самото начало Реал Мадрид наложи своята воля, а резултатът не закъсня. При контраатака в 3' Модрич пусна отличен извеждащ пас към Роналдо, който мина лесно защитник, а след това прати топката под плонжа на вратаря – 1:0 за 32-кратните шампиони.

Последваха няколко хубави атаки за Райо, като малко след гола Яго Фалке Силва стреля отлично, но Диего Лопес успя да парира удара му. В 28' пък крилото получи отличен пас на далечната греда, където насочи кълбото в мрежата, но топката се удари във Виера, който беше в засада, а попадението беше отменено.

Привидно Реал Мадрид не играеше особено добре, но в 31' с нова смъртоносна атака “кралете“ вкараха втори гол. Алонсо отне топка в центъра и я насочи към дясното крило. Там беше Бейл, който се отчете със страхотно центриране към Бензема, който с глава вкара 5-ия си гол в първенството – 2:0.

Резултатът се задържа така до почивката, но през вторите 45 се извиси нова вихрушка пред двете врати. В 49' Бейл успя да стигне наглед безнадеждна топка на десния фланг, успя да излъже брилянтно защитник и след това поднесе коженото кълбо на Роналдо – удар и 3:0.

Оттам нататък обаче гостите тотално се сринаха и направиха абсурдни грешки. Първо Пепе направи глупав фаул в наказателното поле, а Виера в 53' изпълни точно дузпа за 1:3. Само 2 минути по-късно домакините нацелиха гредата, а при опита за добавка на играч на Райо Марсело го събори безкомпромисно в пеналта – втора дузпа и второ точно изпълнение на Виера – 3:2.

Това вдъхна увереност на Вайекано, а в 58' Яго Фалке беше фаулиран при контраатака от Карвахал. Съдията отсъди нарушение, но не показа втори жълт картон на десния бранител, който щеше да бъде напълно заслужен. Минута по-късно Арбелоа замени представилия се слабо Карвахал.

Домакините продължиха в същия дух и в 63' Буено уцели гредата, след като и Лопес успя да се намеси, а веднага след появяването си Лоривей също беше близо до гол, но мина встрани от вратата на испанския страж. Имамрба в 73' също пробва хубав удар, но и той беше неточен.

В 81' Райо пропиля нов отличен шанс, след като Буено получи възможност да стреля на празна врата, но не уцели очертанията, а защитник на Реал, който гледаше безпомощно на аутлинията. При контраатака пък Роналдо на два пъти пробва да преодолее вратаря на домакините, но и в двата случая спечели Рубен.