Фиорентина нанесе поредния тежък удар по Милан през настоящия сезон, след като “виолетовите“ излъгаха своя съперник и го победиха с 2:0 на собствения му “Сан Сиро“ в мач от 11-ия кръг на Серия А.

“Виолетовите“ изиграха силен тактически двубой, като през първата част Варгас отбеляза в 27' за 1:0, а през второто полувреме Валеро се възползва от една от малкото възможности за отбора си и се разписа, фиксирайки крайния резултат.

Това е трети пореден мач без победа за Милан след загубата от Парма и равенството 1:1 срещу Лацио. Освен това тимът е на незавидното 10-о място с едва 12 точки, като още утре може да изпадне от топ 10 на Серия А. Мястото на Масимилиано Алегри пък изглежда все по-несигурно.

Фиорентина пък се възстанови отлично след загубата с 1:2 от Наполи в миналия кръг и се върна в топ 4. Момчетата на Винченцо Монтела имат 21 точки след 11 изиграни мача.

Масимо Амброзини се завърна в титулярния състав на Фиорентина, като бившият капитан на Милан беше подкрепен от феновете на Милан с бурни аплодисменти и множество транспаранти.

В самото начало на срещата Фиорентина пробва много опасна атака, като Матос беше изведен от Роси и стреля силно, но Габриел успя да парира удара. Нето също показа рефлекс при удар на Мунтари.

След известно затишие “виолетовите“ нанесоха смъртоносен удар, след като Хуан Варгас изпълни отличен пряк свободен удар, а топката рикошира в крака на Мунтари, оставяйки Габриел на едно място – коженото кълбо се оплете в мрежата, а в 27' Фиорентина вече водеше.

За съжаление на Монтела, малко след гола Амброзини трябваше да бъде заменен заради възобновената си контузия, а до края на на полувремето Милан натисна здраво, но Закардо, Балотели и Кака пропуснаха за домакините.

Втората част се игра почти изцяло пред вратата на Нето, но “росонерите“ така и не успяваха да се преборят със защитата на своя гост. Балотели и Бирса бяха много активни в предни позиции, но честите центрирания в пеналта се оказаха лесна плячка за защитниците.

На терена се появиха Сапунара и Нианг, които трябваше да раздвижат нападението на Милан, но елементът на изненадата продължи да липсва. В 73' пък Фиорентина с една от малкото си атаки реши всичко в срещата, след като Хоакин проби отдясно и центрира в малкия пеналт, Габриел успя да отбие, но топката се озова в краката на Борха Валеро. Испанецът стреля в опразнената врата и направи резултата 2:0.

Веднага след гола Милан организира най-добрата си атака и Кака се озова на върха на атаката, но ударът му от няколко метра отиде далеч в аут. След пропуска Галиани си тръгна от “Сан Сиро“ 15 минути преди края на дербито. В края на мача пък Матос можеше да отбележи, но беше неточен от близко разстояние.

След последния съдийски сигнал феновете изпратиха своите любимци с жестоки освирквания.