Реал Сосиедад се подигра с Осасуна

снимка: marca.com

Реал Сосиедад разгроми с 5:0 Осасуна в среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Испания и се изкачи на седмо място в класирането.

Жон Ансотеги, Иниго Мартинес, Антоан Гризман, Чори Кастро и Харис Сеферович бяха точки за тима от Сан Себастиан. В 50-а минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Жордан Лотие получи червен картон. Със спечелените три точки Реал Сосиедад вече е на седма позиция в класирането със 17 точки, докато Осасуна остана на 16-о място с 10 точки.

"Това е мач, за който всеки треньор си мечтае - да спечелиш без да допуснеш гол. Седмицата беше добра за нас - спечелихме 10 точки от три мача", каза старши треньорът на Реал Сосиедад Хагоба Арасате.

Алмерия постигна втора победа за сезона, след като се наложи с 1:0 над Валядолид. В 32-та минута попадение на Сориано за домакините беше отменено заради засада. В 38-та минута Сусо асистира за гола на Родри, който обаче си помогна с ръка. Съдията Мунис Фернандес пренебрегна протести на гостите и зачете попадението. Валядолид завърши мача с човек по-малко, след като Патрик Еберт бе изгонен в 74-та минута за втори жълт картон.

Алмерия събра 9 точки и изкачи на 19-о място, като изпревари заради по-добра голова разлика Райо Валекано. Валядолид остана на 13-а позиция с 11 точки.