Арсенал засили Рединг към Чемпиъншип и скъси разликата до Топ 4

Лондонският Арсенал разгроми тима на Рединг с 4:1 на своя „Емирейтс стейдиъм" и се доближи само на 2 точки от четвъртия във временното класиране на Висшата лига - Челси, който днес загуби гостуването си на Саутхемптън с 1:2. Отборът на Арсен Венгер е пети с 53 пункта, „сините" са с 55, а третият Тотнъм - с 57.

Головете за победата на Арсенал бяха дело на Жервиньо (11'), Санти Касорла (48'), Оливие Жиру (67') и Микаел Артета (77'), а почетното попадение за гостите вкара Робсън-Кану в 68-ата минута.

След загубата днес Рединг остана на дъното в Премиършип с 23 точки, колкото има и отборът на Куинс Парк Рейнджърс. Трети отгоре-надолу е Астън Вила с 30, колкото има и първият тим над чертата - Уигън.

Мачът от 30-ия кръг във Висшата лига се игра пред 60 000 зрители на „Емирейтс", а спечелния успех беше изключително ценен за Арсенал. „Артилеристите" се възползваха от поредната издънка на Челси под ръководството на Бенитес и скъсиха дистанцията до четвъртото място на само 2 точки.

Домакините успяха да поведат рано, след като Касорла намери Жервиньо и нападателят вкара за 1:0 в 11-ата минута. Тимът на Венгер продължи да диктува играта, но феновете на „Емирейтс" трябваше да почакат до 48-ата за второто попадение на любимците си. Негов автор беше асистиралият за първия гол Санти Касорла.

Нови 2 гола, дело на Жиру (67') и Артета - от дузпа - (77') дадоха изразителния успех на „артилеристите", а между тях за Рединг се разписа уелският национал Хал Робсън-Кану.

Арсенал се върна в битката за Шампионската лига и ще чака с нетърпение следващия 31-и кръг, когато гостува на Уест Бромич, а конкурентът - Челси - приема Съндърланд на „Стамфорд Бридж".