Антонио Ди Натале отбеляза 2 гола за победата на Удинезе над Киево с 3:1, вторият от които бе истински шедьовър и бе неговия 170-ти в италианската Серия А.

Фриуланите спечелиха комфортно домакинството си на друг отбор от средата на таблицата, който си е подпечатал оставането в елита и на практика не се бори за нищо до края на кампанията.

Удинезе вече има 45 точки и заема 9-та позиция в таблицата, докато Киево остава с 35 на 15-ата позиция, но запазва аванс от 8 пункта пред отборите в опасната зона на изпадащите - Дженоа, Палермо и Пескара.

От целия двубой най-атрактивният и запомнящият се момент дойде в 24-ата минута, когато Ди Натале с прекрасно воле по диагонала направи безпомощен вратаря на гостите Кристиан Пуджиони.

Това бе вторят гол в срещата, след като Ди Натале бе дал аванс на фриуланите 4 минути по-рано. Киево намали със странен гол на Пол Пап в 34-ата минута, а 6 преди края на редовното време Мехди Бенатиа оформи крайното 3:1.

Със същия резултат Палермо спечели една от редките си победи през сезона, след като удари домакина Сампдория и му нанесе второ поредно поражение в Генуа.

Сицилианците се изравниха по точки (27) с 18-ия Дженоа и 17-ия Сиена, като тези три тима ще водят люта битка за последното спасително място в класирането.

Сиена направи нулево равенство с Парма, а Катания и Каляри също не си отбелязаха гол.