Водещият реализатор на Фулъм Димитър Бербатов и българският национал Станислав Манолев можеха да се превърнат в герои за тима си и да му донесат важна победа в гостуването на Нюкасъл.

Заради страхотните намеси на вратаря на домакините Тим Крул обаче нашите момчета не можаха да се разпишат, а Фулъм записа инфарктна загуба при визитата си на „Спортс Дайрект Арина".

Двубоят протече на сравнително бавни обороти преди почивката, но след нея и двата тима имаха отлични шансове да се поздравят поне с минимална победа. В крайна сметка главно заради старанието на голкипърите нулевото равенство беше съхранено чак до 94-ата минута, когато Папис Сисе посече госите за 1:0.

Фулъм вече има 39 точки и заема 10-та позиция в класирането на Премиършип, докато Нюкасъл е с 36 пункта на 13-то място.

Станислав Манолев за втори път през 2013-та година получи доверието на мениджъра Мартин Йол, като започна сред титулярите на дясното крило. Авторът на 3 гола за България в световните квалификации дебютира за "котиджърс" в нулевото равенство срещу Норич на 9-ти февруари.

Българските представители в Премиършип създадоха най-чистите положения в мача през първото полувреме, но за съжаление не можаха да запишат имената си сред голмайсторите.

Още в 4-ата минута Бербатов открадна токата на дясното крило и проби през празното пространство в центъра, след което отправи много техничен изстрел с външен фалц, но кълбото мина на сантиметри от сглобката.

В 41-ата минута Станислав Манолев можеше да открие сметката си за Фулъм, след като на метър от голлинията получи шанс да стреля при разбъркване след изпълнение на корнер. Националът обаче насочи топката право в тялото на вратаря и не можа да я прати в мрежата.

В 53-ата минута стражът на гостите Марк Шварцер бе хванат неподготвен и неприятен рикошет в тялото на Фримпонг придаде на топката странна траектория и кацна на горната греда, преди да излезе в корнер.

В 66-ата минута се създаде една от най-спорните ситуации в срещата изобщо - след центриране от корнер Гуфран намери топката с глава и стреля, а Рийзе изби с ръка в дясната странична греда. Топката остана в игра и стигна до Сисе, който от метър също нацели стълба и не можа да открие резултата. Съдията пък не санкционира непозволените действия на Рийзе.

Веднага след това Димитър Бербатов отново получи страхотен шанс да се разпише, но този път невероятната намеса на вратаря Тим Крул лиши българския нападател от попадение. Рийзе сложи топката на главата на Бербо, който я насочи с глава към далечния горен ъгъл.

Тим Крул обаче се разтегна максимално и не позволи на кълбото да посети мрежата му, с което предотврати сигурен гол за Фулъм.

След поредица от колективни грешки в защитата на Фулъм обаче Папис Демба Сисе беше изпуснат очи в очи с Шварцер в 94-ата минута, като таранът на "свраките" безмилостно посече съперника с точен изстрел за крайното 1:0.

szólj hozzá: Newcastle 1-0 Fulham MATCH HIGHLIGHTS