Очаквано или не, лондонският Тотнъм не успя да спечели първия си мач без контузения през седмицата Гарет Бейл.

"Шпорите" бяха близо до домакинска загуба срещу Евертън в среща от 32-ия кръг на Висшата лига, но късен гол на Гилфи Сигурдсон спаси водения от Андре Вилаш Боаш тим от поражение.

Както е известно, Гарет Бейл контузи глезена си по време на мача с Базел от Лига Европа в четвъртък, като се очаква уелсецът да бъде извън терените за 2 седмици.

Днес "шпорите" можеха да докажат, че са способни да печелят и без голямата си звезда, но домакините не го сториха. Фил Ягиелка и Кевин Миралас бяха точни за Евертън, докато за Тотнъм се разписаха Емануел Адебайор и Гилфи Сигурдсон.

Така лондончани остават на трето място с актив от 58 точки, но Арсенал и Челси следват плътно със съответно 2 и 3 пункта по-малко. Последните са дори с цели два мача по-малко.

Макар и без Гарет Бейл, срещата на "Уайт Харт Лейн" стартира фантастично за домакините. Още в 1' Тотнъм успя да открие резултата, а точен бе Емануел Адебайор. Тогоанецът засече центриране на Вертонген и откри след едва 32 секунди игра.

Радостта на "шпорите" обаче трая кратко, защото още в 15' "карамелите" изравниха. Фил Ягиелка успя да надскочи Вертонген и отбеляза за 1:1.

През втората част двата тима си размениха по още едно попадение, а гостите бяха съвсем близо и до успех. В 53' Евертън излезе напред, след като Кевин Миралас матира Лорис с точен изстрел по земята.

Срещата вървеше към победа на гостите, но в 87' Тотнъм все пак изкова точката. Изстрел на Адебайор се отклони в гредата, но при добавката Гилфи Сигурдсон взриви трибуните за крайното 2:2.

szólj hozzá: Tottenham vs Everton 2-2 MATCH HIGHLIGHTS