Отборът на Арсенал допусна домакинска загуба на своя „Емирейтс" от Шалке 04 в среща от група B на Шампионската лига.

„Артилеристите" отстъпиха с 0:2 от немския тим с късни голове на Хунтелаар и Афелай. По този начин Шалке излезе на първо място в групата с актив от 7 точки, докато Арсенал остава с 6.

В другата среща от тази група Монпелие допусна гол в последната минута и загуби с 1:2 от Олимпиакос.

Арсенал започна силно и в 9-та минута Подолски намери пространство за Жервиньо, чийто удар мина над вратата.

В 13-та минута защитата на Арсенал сътвори уникална грешка като Дженкинсън върна топката към Маноне, но Афелай успя да се промъкне там. Холандецът взе топката, но след съпрокосновение с вратаря падна на земята. Реферът обаче реши, че Афелай е симулирал и ми показа жълт картон.

В 18-та минута Арсенал пропусна втори шанс за гол като с бързите си пробиви по крилата успяваше да затрудни максимално германците.

Подолски нахлу отляво и пусна топката към вратата, където Рамзи се размина на сантиметри с кълбото.

Гостите получиха своя шанс чак към края на полувремето. Учида напредна по дясното крило и центрира към оставения непокрит Хунтелаар, но холандеца разочарова с удара си.

В началото на второто полувреме двата тима започнаха да рискуват повече.

Домакините отново разиграха много добре около наказателното поле на противника, но нямаше кой да нанесе завършващия удар. Това бе и големия проблем пред англичаните защото нямаха точен удар във вратата, но разиграваха успешно токата в близост до нея.

След като Арсенал не можеше да стигне до гола това сториха гостите от Шалке. Защитата на „топчиите" наистина бе ужасяваща тази вечер особено в 76-та минута, когато се опита да направи изкуствена засада, но Сантос и Дженкинсън покриха засадата и Хунтелаар нямаше проблеми да се разпише за 0:1. Арсен Венгер реагира веднага като пусна в игра Оливие Жиру.

Малко след това в игра се появиха Аршавин и Гнарби, но и те не успяха да помогнат на своя тим. Дори англичаните бяха улисани в атаки и това им изигра лоша шега защото Шалке ги наказа за втори път. Фарфан отново правеше каквото си поиска с Андре Сантос и след това намери Афелай на далечната греда, който направи резултата 2:0.

szólj hozzá: Arseal vs Schalke 0:2 GOALS HIGHLIGHTS