Отборът на Шахтьор надигра и победи с 2:1 тима на Челси в среща от група Е на Шампионската лига. Украинският гранд сложи в малкия си джоб носителя на трофея след като го обезличи на „Донбас Арена".

Роберто ди Матео заложи на всички титуляри като само Еден Азар не започна в стартовите 11. Мирча Луческу също използва най-доброто, с което разполага.

Украинците започнаха с гол от съблекалнята след като още в третата минута Алекс Тейшейра откри резултата.

Вилиан пробва удар, но топката се отби в Джон Тери и попадна в Алекс, който без да се колебае я мушна под плонжа на Петър Чех. Малко след това Вилиан стреля опасно близо до вратата.

Фернандо Торес се опитваше да притеснява защитата на Шахтьор, но винаги около него имаше двама или трима защитници.

В 36-та минута арменския национал Махитерян бе близо до втори гол за домакините, след като не успя да отбележи при добавка след спасяване на Чех.

Челси не действаше много рационално в защита и това си пролича в 39-та минута, когато след грешка на Оскар, Хюбшман бе близо до гола, но Чех се справи отново.

Домакините отново излязоха по-мотивирани през втората част и отбелязаха много важен гол в 52-та минута.

Ужасна грешка в центъра на терена позволи на Вилиан да открадне топката и да подаде на Фернандиньо, който с много мощен удар не остави шансове на Чех за 2:0.

В игра за Челси се появи Еден Азар, който влезе на мястото на Франк Лампард. Махитерян притесняваше защитата на Челси и в 71-та минута стреля опасно към вратата на Чех. Украинците разиграваха много спокойно топката в тези минути и показаха завидна класа.

В последните минути на мача обаче домакините се отпуснаха и това позволи на Челси да отбележи един гол в 89-та минута.

Иванович намери добре Оскар, който след самостоятелен пробив бутна топката във вратата на Пятов. В последната минута Фернандиньо направи хубав пробив и стреля, но Чех се справи. След това и Махитерян пробва рефлекса на вратаря.

Така след мачовете тази вечер Шахтьор е на първа позиция с актив от 7 точки, докато Челси е втори с 4 точки.

szólj hozzá: Shakhtar vs Chelsea 2:1 Oscar