Барселона за пореден път трябваше да изтормози феновете си и да ги накара да чакат до финалните мигове, за да се поздрави с победата. Този път „Камп Ноу" изстрада цели 94 минути, преди да види осъществяването на пълния обрат от 0:1 до 2:1 срещу Селтик.

Безумната радост в лагера на домакините донесе Жорди Алба, който засече отблизо центриране на далечната греда на Алексис Санчес от ъгъла на наказателното поле, за да останат 3-те точки в Каталуния.

В 19-ата минута „блауграна" демонстрира пословичната за този сезон слаба постройка в защита и инкасира нелеп гол от статично положение. При единствената контраатака на шотландците преди почивката се стигна до пряк свободен удар, а след центрирането от него Йоргос Самарас се извиси, за да стреля с глава. Топката се отби в гърба на Хавиер Машчерано и се оплете в мрежата на безпомощния Виктор Валдес, за да поведат изненадващо гостите - 0:1.

След няколко пропуска се стигна до чудесна триходова комбинация в 45-ата минута, след която Андрес Иниеста успя с удар от легнало положение да изравни резултата на 1:1. След почивката Барселона изпитваше много трудности да превземе крепостта на келтите, които се бяха окупирали пред собствената врата.

Чудеса от храброст през целия мач, но главно през второто полувреме, сътвори стража на „детелините" Фрейзър Фростър, който напълно отчая Алексис Санчес и най-вече Лео Меси. Изумителните му спасявания обаче не стигнаха за спечелването на точка, защото в 94-ата минута Жорди Алба засече в мрежата центриране от ъгъла на пеналтерията, за да донесе сладка победа на каталунския гранд.

В крайна сметка Барселона успя за пореден път да осъществи късен обрат и си донесе още 3 от домакинството си. Така „блауграна" се превръща в още по-убедителен лидер в класирането, след като има пълен актив от 9 пункта, а Селтик остава на второ място с 4.

По-рано през деня Спартак (Москва) записа първата си победа и си донесе първи 3 точки след успеха с 2:1 над Бенфика, който остава последен с 1.

Още във втората минута Барселона можеше да поведе в резултата след изключително прецизен пас зад защитата на Андрес Иниеста, който изведе Алексис Санчес сам срещу вратаря на Селтик. Чилийският национал обаче не можа да насочи топката в мрежата по диагонала отдясно и я прати в аут.

Каталунците не даваха на съперника си да диша в началните мигове от срещата, като постоянно се задържаха пред наказателното поле на шотландците. Те от своя страна не даваха индикации, че имат намерение често да минават центъра на „Камп Ноу".

В 18-ата минута с прекрасно движение Шави Ернандес намери Меси на границата на пеналтерията, а аржентинският магьосник подаде моментално към дебютанта Марк Бартра. Бранителят обаче не можа да преодолее отлично намесилия се вратар Фрейзър Форстър.

Съвсем изненадващо след контраатаката на Селтик доведе до нарушение по десния фланг в близост до тъчлинията. Последва центриране от статичното положение и Йоргос Самарас се извиси над отбраната на Барса, за да стреля с глава. Топката се отби в гърба на Хавиер Машчерано и се оплете в мрежата на безпомощния Виктор Валдес - 0:1 в 18-ата минута!

Барса направи светкавичен отговор с опасен удар от фаул на Лео Меси, който този път стреля във вратарския ъгъл, но кълбото кацна от горната страна на мрежата, преди да излезе в аут. В 40-ата минута Меси от идентична ситуация избра да атакува другата част на вратата, но също прати топката над горната греда.

В 27-ата бе създаден друг голям пропуск от страна на каталунците - Алексис Санчес с глава от 5 метра не можа да нацели рамката на вратата и с глава след отлично центриране на Иниеста изстреля кълбото в аут.

В 45-ата минута поредната продължителна атака на Барса вече доведе до желаната промяна на резултата - Меси получи пред границата на наказателното поле и подаде вътре за Иниеста, който направи двойно с Шави, за да излезе на стрелкова позиция. Въпреки че стреля почти от паднало положение, футболист номер 1 на Европа прати топката в мрежата за важното 1:1.

След почивката съвсем резонно настикът на Барса стана още по-настървен, но и гостите от Шотландия на моменти показваха зъби. Те имаха шанса да организират опасни контраатаки и често действаха с числено предимство спрямо защитниците на домакините, само че им липсваше класа в завършващия пас.

На другата врата напрежението беше далеч по-голямо, като пропуските се редуваха един след друг с главни действащи лица Алексис Санчес и Лео Меси. В 69-ата минута бе създаден първия по-сериозен шанс, но поредната многоходова офанзивна комбинация Меси се провали в опита си да преодолее вратаря Форстър от нищожна дистанция.

Стражът на Селтик тепърва щеше да лази по нервите на противниковите нападатели с изключителните си спасявания. В 74-ата Андрес Иниеста с марковия си прехвърлящ пас зад защитата изведе Санчес на стрелкова позиция, но чилиецът за пореден път не можа да преодолее вратаря на гостите.

В 75-ата „Камп Ноу" стана на крака, предвкусвайки втори гол, но до такъв не се стигна отново заради изумителния Фростър. Иниеста отново залъга защитата на Селтик с извеждащ пас по въздух, а Меси от 5 метра насочи топката към вратата, но вратарят на шотландците с великолепен рефлекс изби в корнер.

Така се стигна до заключителните 10 минути на мача, които преминаха изцяло пред и във наказателното поле на Селтик, но нямаше сериозен удар към очертанията на вратата, който да притесни Фростър.

Въпреки това някак си крепостта на „детелините" се стури в 94-ата минута, когато Санчес центрира на далечната греда, а нахлуващият Жорди Алба някак си избяга от капана на засадата и засече топката в мрежата за скъпоценната победа с 2:1.

szólj hozzá: Barcelona vs Celtic 2:1 GOALS HIGHLIGHTS