Английският Нюкасъл не успя да поднесе изненадата и отпадна на четвъртфиналите на Лига Европа след равенство 1:1 срещу Бенфика на "Спортс Директ Арина".

Сисе (70) даде аванс на домакините, а след 3:1 в първата среща за португалците "свраките" се нуждаеха от само 1 гол, за да продължат в следващата фаза. В 92' обаче Салвио прати гостите на полуфиналите, където място вече си осигуриха Челси и Фенербахче.

Жребият за следващата фаза е утре след 13:00 часа, като тогава се теглят съперниците и в другия евротурнир - Шампионска лига.

След като Нюкасъл даде всичко от себе си срещу Фулъм, за да запази мястото си в елита на Англия, срещата с Бенфика не беше посрещната с такъв заряд, а срещата от първия двубой (3:1 за португалците) натежа в полза на "орлите" от самото начало.

Гостите натиснаха и още в първите минути Крул трябваше да показва рефлекс при удари на Лима и Андре Алмейда, който можеше да отбележи рядко красив гол, но в последния момент холандският национал се намеси.

Постепенно играта се изравни, но Бенфика продължаваше да диктува събитията и Салвио и Перес се отчетоха с нови пропуски. Отговорът на Нюкасъл дойде чак в 44', когато Сисе забоде гол, но той бе отменен заради засада.

Второто полувреме се разви по коренно различен начин, след като "свраките" натиснаха здраво, а Сисе пропусна да открие резултата в 50'. Все пак Сисе отново вкара, но отново беше в положение на засада и радостта на домакините отново продължи секунди.

Нищо не успя да спре бившия нападател на Фрайбург в 70', когато Амеоби центрира страхотно в наказателното поле, а Сисе направи това, което прави най-добре - удар с глава и 1:0 за Нюкасъл. Само 5 минути по-късно пред Сисе се откри нова възможност, но той не успя да я материализира.

Нюкасъл продължи да натиска в търсене на гол, който да класира отбора напред, а в 89' Бен Арфа направи самостоятелен рейд, нагласи си топката на левия крак и стреля силно, но ударът му мина над вратата.

При една от редките си атаки през втората част обаче Бенфика матира домакините, когато Гайтан центрира по тревата в наказателното поле, а Салвио прати "орлите" на полуфинал.

szólj hozzá: Newcastle 1-1 Benfica MATCH HIGHLIGHTS