Лацио остана на косъм от обрата срещу Фенербахче, след като "орлите" смачкаха своя съперник, но стигнаха само до 1:1 на "Олимпико" и се сбогуваха с Лига Европа на четвъртфиналната фаза.

След много пропуски Лулич най-накрая разпечата Демирел 30 минути преди края, но в 73' Еркин се възползва от грешка на защитата и с мощен удар подпечата класирането на своите.

Фенербахче беше спечелил срещата в Истанбул с чистото 2:0, но Лацио покaза отлична игра, като римляните могат да обвиняват само себе си за пропуснатите възможности в мача тази вечер. Турският гранд пък очаква съдбата си утре по обяд, когато ще разбере съперника си на полуфиналите.

Лацио започна силно срещата, но ранен гол така и не падна, като Кандрева проби в наказателното поле и стреля силно, но право в тялото на Демирел, а след това Ернанеш пробва удар от пряк свободен удар, който изненада вратаря на гостите, но той поправи грешката си преди Козак да отбележи на празна врата.

Това обърка пановете на домакините, които заиграха хаотично, но все пак организиараха още две добри атаки до края на полувремето.

Лулич проби по лявото крило и центрира отлично по тревата, а Кандрева успя да засече, но топката профуча малко над вратата. В 41' пък трима играчи на Лацио размениха бързи пасове пред пеналта, което позволи на Едерсон да се озове на стрелкова позиция, но от малък ъгъл не успя да реализира.

През втората част римляните продължиха добрата си игра, а Козак пропусна два отлични шанса за своите. Това обаче не се случи половин час преди края, когато Лулич пресече с глава центриране на Кандрева и прати в екстаз домакинската публика - 1:0 и надеждата беше жива.

Докато "орлите" нападаха обаче Фенербахче издебна своя момент - турският клуб организира контраатака и топката стигна до Еркин в наказателното поле. Той залъга защитник и си отвори пространство, а след това с мощен шут препарира Маркети и с първия си точен удар "фенерите" си подпечатаха класирането.

В края на мача Уебо можеше да си отбележи изключително атрактивен автогол, след като от 18 метра с глава прехвърли Демирел, но все пак топката излезе встрани.