Последният в Италия Сиена постигна „дубъл" от победи срещу Интер и продължи агонията на „нерадзурите", за които 2013-та година не донесе желаното ново начало на похода към топ 3.

Добрата новина за феновете на Интер не дойде от мача в Сиена, а от Генуа, където местният Дженоа надви с 3:2 драматично Лацио в друг мач от неделната програма на 23-ия кръг.

Въпреки това Интер не се възползва от шанса да се изравни с „орлите" на 3-тото място и остава с 40 точки и вече е застигнат от Фиорентина, който има 39. Сиена пък вече има 6 победи в Калчото, но активът на тима е едва 17 заради наказанието за участие на футболисти в уговорени мачове в миналото.

Хавиер Санети записа своя мач номер 592 в италианския елит, с което се изравни на 2-ро място в исторически план с бившия вратар на Интер и „Скуадра адзура" Джанлука Палиука.

Интер записа последната си загуба като домакин в Серия А именно срещу Сиена (0:2) в началото на сезона, а днес беше разпилян от състава на Джузепе Якини, който пък бе вдъхновен от магическия гол на Алесио Сесту.

В 25-ата минута халфът на домакините откри головата си сметка за сезона с великолепен параболичен удар в стил „ала Роберто Баджо" и препарира Самир Ханданович, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл.

Това попадение беше отличително за Сиена не само защото с него резултатът стана 2:1, но и защото за първи път в тазгодишната кампания „бяло-черните" реализират повече от един гол през първото полувреме.

Резултатът бе открит от тях в 21-ата минута чрез Иносент Емегара, който бе на точното място на празна врата, за да засече добро подаване отляво на Матео Рубин - 1:0.

Антонио Касано светкавично възстанови равенството още в следващата атака, когато направи прострелно центриране от левия фланг, но никой негов съотборник не можа да засече топката. Тя обаче се оплете в мрежата на Джанлука Пеголо, който беше изненадан и също се размина с нея - 1:1.

В самото начало на второто полувреме защитата на Интер се пропука за пореден път, а Кристиан Киву взе неразумното решение да направи шпагат отзад в наказателното поле срещу откъсващия се сам Емегара.

Резултатът от ситуацията беше пагубен за „нерадзурите" - червен картон за румънеца и дузпа за Сиена. Алесандро Розина бе безпогрешен от бялата точка и на практика реши спора в мача още в 55-ата минута, правейки 3:1.

Така Интер остава само с 1 победа от последните 7 кръга в Серия А и вече едва ли може да си позволи да говори за титлата, въпреки че тимовете пред него в класирането също грешат през 2013-та година.

szólj hozzá: Siena vs Inter Milan 3:1 GOALS HIGHLIGHTS