Гол в края взриви “Мараси“ и прати Лацио в шок

Борещият се да не изпадне тим на Дженоа показа завидна ефективност пред противниковата врата, след като този следобед стигна до инфарктна победа с 3:2 над Лацио, като отправи точно 4 точни удара във вратата на Федерико Маркети.

Домакините започнаха отлично срещата, като само за 6 минути успяха да дръпнат в резултата с 2 гола. Пурво в 16-ата минута голмайсторът на тима Марко Бориело успя да отбележи след грешка в защитата на "орлите", докато Бертацоли покачи в 22-ата минута и "Луиджи Ферара" ликуваше.

Положението на Лацио пък стана още по-тежко, след като на почивката Мирослав Клозе беше заменен принудително, след като накуцваше в края на първите 45 минути.

Въпреки това тимът от столицата не се отказа и натика Дженоа в собствената му половина, но трудно стигаше до положения. При първото по-сериозно такова героят срещу Ювентус Флокари успя да върне едно попадение след чудесен пас на Лулич.

От там нататък римляните заредиха няколко положения, но "грифоните" се бранеха изключително успешно. Така беше до 82-ата минута, в която съдията отсъди дузпа заради нарушение на Емилиано Морети. Маури превърна 11-метровия наказателен удар в гол - 2:2.

Заради много забавяния на играта съдията отсъди 5 минути продължения, като именно в него Марко Ригони се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки секунди преди да свърши двубоя - 3:2 за домакините.

Интересното в срещата беше, че Дженоа отправи точно 4 точни удара във вратата на своя гост, като високата ефективност се превърна в ключов фактор за постигнатия ценен успех. Благодарение на трите точки "грифоните" излизат от зоната на изпадащите и имат 21 точки, окупирайки 17-о място.

Лацио пък остава на 3-а позиция с 43 точки, но останалите отбори вече наваксват изоставането си от римляните и Интер, Фиорентина и Милан са в голяма близост до възпитаниците на Владимир Петкович.

В същото време Фиорентина надигна глава и показа класа срещу Парма, надделявайки над бившия тим на Валери Божинов с 2:0 като домакин. Лука Тони даде аванс на "виолетовите" в 28-ата минута, а Стеван Йоветич довърши гостите с гол в 50-ата.

Така тимът от Флоренция записа първа победа в последните си 5 мача, което доближи отбора до Лацио, като в момента разликата между двата тима е 4 точки. Парма пък се озова на 10-о място с 31 пункта.