Тотнъм постигна ценен успех в тежкото гостуване на Уест Бромич Албиън и успя да се доближи само на точка от третото място в Премиършип, което в момента окупира Челси.

Гарет Бейл реализира единственото попадение в срещата на „Дъ Хоуторнс" в 67-ата минута и по този начин гостите се възползваха максимално от численото си предимство на терена.

През първото полувреме УБА се държеше повече от равностойно на съперника си и бе допуснал само един удар в очертанията на вратата, но в 48-ата минута Горан Попов получи директен червен картон за нарушение срещу Кайл Уокър.

Така с човек повече на терена „шпорите" успяха да натиснат достатъчно, за да разпечатат вратата на бившия страж на Манчестър Юнайтед Бен Фостър.

Бейл се разписа с прекрасен изстрел от около 20 метра, след като бе преодолял Джеймс Морисън и направи топката неспасяема за вратаря на УБА - 0:1.

Дебют с екипа на лондончани направи новото попълнение от Шалке Люис Холтби, който влезе в 39-ата минута на мястото на контузения Джърмейн Дефоу.

Домакините трябваше да преглътнат горчилката от загубата и да продължат негативната тенденция от последните 12 мача в Премиършип, в които са постигнали само 2 победи. Само 1 успех пък е бил записан в последните шест домакинства на „Дъ Хоуторнс".

Така логично Уест Бромич Албиън остава на 9-то място с 34 точки, колкото е активът и на Суонси.

Тотнъм пък вече има 45 и изостава само с 1 от градския съперник Челси, като в същото време преднината му пред 5-ия Евертън се увеличи на 3, след като „карамелите" вчера завъртяха зрелищно реми 3:3 с Астън Вила.

szólj hozzá: West Bromwich vs Tottenham 0 :1 Bale