Рома продължи да показва силна игра след смяната на Зденек Земан, като в поредна жертва за "вълците" се превърна Парма, който загуби с 2:0 гостуването си на "Стадио Олимпико".

В 7-та минута Ламела откри резултата, но вечерта принадлежеше на Франческо Тоти, който в 70-та минута вкара своя гол №226, като по този начин еднолично се озова на 2-о място сред вечните голмайстори на Серия А.

Това беше и 5-и пореден мач без загуба за римляните, които имат 4 победи и 1 равенство в последните си мачове. Така Рома събра 47 точки и поглежда смело към участие в Европа догодина. Тимът е на 5-о място с равен актив с градския съперник Лацио.

Парма пък се намира на 12-о място, като "духовете" имат 35 точки, като са далеч и от зоната на изпадащите, и от местата, които гарантират участие в европейските надпревари.

Само 60 секунди след началото Флоренци можеше да огорчи рано-рано гостите, но ударът му след изпълнение на корнер мина на сантиметри от напречната греда.

Натискът на Рома обаче беше осезаем и даде резултат още в 7-та минута, когато Даниеле Де Роси пробра нещо средно между удар и центриране. Топката рикошира във Флоренци преди да се озове в Ламела, който насочи коженото кълбо в очертанията на вратата и откри резултата на "Олимпико".

Малко по-късно Тоти можеше да покачи резултата, след като пресече пас на Валдес, но вратарят успя със сетни усилия да спаси. След това той опита и пас с пета към Перота, който необезпокояван не успя да порази целта.

Рома пропусна още една страхотна възможност, след като при контраатака Ламела се озова на добра позиция и стреля, но вратарят спаси, а защитниците избиха топката. На отсрещната врата пък единствено Марко Пароло затрудни сериозно Стекеленбург, който обаче се намеси.

В началото на втората част гостите се опитаха да изравнят, но още в 48-та минута Тоти пропусна да реши всичко, след като нацели дясната греда. Парма пък натисна сериозно след този пропуск, а Палета можеше да изравни, но горната греда застана на пътя на изравняването в 62-та минута.

В 70-та минута обаче нямаше кой да спре Франческо Тоти, който изпълни брилянтен пряк свободен удар и не остави никакви шансове за вратаря на гостите - 2:0 за Рома и гол №226 в Серия А за Принца на Рим.

До края на срещата и двата тима имаха шанс за нов гол, но до такъв не се стигна и Рома се поздрави с пореден успех под ръководството на новия си треньор.

ROM 2-0 PAR (Highlights) 17.03.2013 ourmatch.netby ourmatch