Лацио доуби мечтите си за Шампионска лига

Лацио почти сигурно се прости с амбициите си за Шампионска лига, след като тази вечер под тежкия снеговалеж "орлите" бяха победени с 1:0 от Торино в едноимения град. Единственото попадение бе дело на Джонатас в 82-та минута.

Големият проблем за Лацио бе червеният картон на Сиани, който в 16-та минута си изпроси два поредни жълти картона и остави своите в тежка ситуация.

Това пък беше 3-та загуба за тима в последните 5 срещи, като тимът има само едно равенство и победа от началото на февруари. Това прати римляните на 5-то място с 47 точки, като толкова има и Рома, а Милан диша спокойно с 54 на трето място.

Силен снеговалеж можеше да провали срещата, но все пак срещата започна точно в 21:45 часа, след като официалните лица на срещата решиха, че може да се играе футболен двубой.

Лацио беше по-активният отбор в началото на срещата, а в 10-та минута гредата попречи на Кана да открие резултата, след като засече с глава чудесно центриране на Гонзалес от крилото.

В рамките на 43 секунди обаче Михаел Сиани направи уникална глупост, като направи две поредни ужасяващи нарушения, които набързо му изкараха два жълти картона и Лацио трябваше да остане с 10 играчи на терена още в 16-та минута.

Въпреки че бяха в намален състав, столичани продължиха да търсят попадение, а Козак беше близо до гол, но Жиле се намеси отлично при неговия удар, НА отсрещната врата пък Черчи беше близо до гол, но в последния момент Лулич с отчаян шпагат го блокира - 0:0 на полувремето.

Тежкото време в Торино не позволи на двете селекции да разгърнат потенциала си, а Торино пропусна страхотен шанс в 50-та минута, когато Онази не успя да преодолее Маркети. Домакините пък продължиха да владеят инициативата, но "орлите" се бранеха отлично и не допускаха още опасности пред италианския национал.

Лациалите обаче се пропукаха в края и в 82-та минута Джонатас успя да пробие Маркети след чудесно подаване на Алесио Черчи - 1:0 за домакините и Лацио съвсем загуби шансове за място в Шампионска лига.