Барселона направи поредна уверена стъпка към титлата в Испания, след като се справи лесно със съпротивата на Райо Вайекано на "Камп Ноу" и спечели с 3:1 в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион.

Овациите на публиката обраха Вия и Меси, които играха много силно. Вия отбеляза гол и даде две асистенции - и двете за голове на аржентинския феномен, който записа името си сред голмайсторите за 18-и пореден път в Ла Лига.

Това беше и 5-а поредна победа за Барса над Райо, като в тази серия каталунците имат 22 попадения и са допуснали само 1.

Победата пък изстреля Барса отново на 13 точки пред Реал Мадрид, а до края на първенството остават 10 кръга и изглежда невъзможно Меси и компания да изпуснат титлата. Райо пък е с 41 точки и се отдалечи на 6 от зона Шампионска лига.

В последния си мач Жорди Роура заложи на стандартното 4-3-3, като Пинто зае мястото на наказания за 4 мача Валдес. В защита Адриано замени Алвес вдясно, докато в центъра до Пике застана Масчерано, а Алба по традиция окупира лявото крило. Сеск Фабрегас пък замени Шави и трябваше да действа в средата с Иниеста и Бускетс. Триото напред пък беше сглобено от Меси, Вия и Алексис.

Срещата започна по обичаен сценарий, като Барса овладя тотално средата на терена, а Фабрегас беше изведен сам в наказателното поле. Той подаде на Меси, който беше сам срещу вратаря, но първото му докосване беше слабо и защитниците успяха да го покрият. Малко по-късно пък ударът му от свободен удар нацели горната греда на вратата на гостите.

В 8-та минута пък Райо имаше шанс за гол, като Делибашич беше изведен на добра позиция, но беше застигнат от Масчерано. Той успя да го преодолее, но реши да пада за дузпа, а ситуацията подмина ситуацията, въпреки че не показа жълт картон за симулация.

Постепенно положенията намаляха след доброто начало, а в 21-та минута Пинто беше тестван с далечен удар, но той показа рефлекс и спаси. Адриано Корея пък получи контузия и трябваше да бъде заменен от Алвеш. В 25-та минута обаче гостите бяха матирани, когато Лео Меси направи страхотен пробив от центъра на терена и поднесе топката на Вия, който с хубав удар от 7 метра успя да открие резултата - 1:0 за домакините.

Настъпи затишие на терена, въпреки че в 35-та минута гостите можеха да стигнат до изравняване, но Пинто успя да спаси два последователни удара и да запази крехкия аванс на своя тим. В 40-та минута пък неговите съотборници подпечатаха успеха, след като при страхотна атака Вия беше изведен на позиция, а той пусна в наказателното към Меси, който безпроблемно реализира в 18-и пореден двубой на своя тим в първенството - 2:0.

До края на полувремето пък Давид Вия можеше да направи резултата класически, но не успя да насочи добре изстрела си и от няколко метра пропусна.

Втората част започна страхотно за Барса, като Алвеш беше изведен в наказателното поле, но вместо да подава, той реши да стреля от малък ъгъл, а топката уцели гредата и излезе в аут, а Вия и Меси съжаляваха, че не са получили топката на по-удобна позиция.

В 54-та минута пък Меси изскочи сам на крилото и нахлу в наказателното поле. Той изведе отново Алвеш, който намери Санчес на точката на дузпата, но ударът му мина встрани - пореден пропуск за Алексис през настоящия сезон. В ответната атака Домингес пропусна да реализира за Райо. Три минути по-късно обаче Вия получи топка в центъра и пусна страхотен пас към Меси, който надбяга защитник, а след това с прехвърлящ удар преодоля Рубен и записа втория си гол в срещата.

Каталунците продължиха да играят отлично, но Алексис и Меси пропуснаха отлични шансове за своя тим. В 69-та минута Раул Тамудо се появи на терена, а само една минута по-късно Пити центрира отлично в наказателното поле, където нападателят засече топката и само с няколко секунди престой успя да се разпише.

Това не уби устрема на домакините, които се опитаха да направят аванса си още по-голям, но Вия, Алевеш Санчес пропуснаха няколко добри шансове, а Меси нацели гредата за втори път в срещата. Така, до нов гол не се стигна, но Барса за пореден път показа, че е най-заслужилият отбор за титлата в Испания през този сезон.

Barcelona 3-1 Rayo Vallecano (All Goals) 17.03...by ourmatch