снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Рома и Интер завършиха наравно 1:1 в дербито на 21-ия кръг на италианската Серия А, изиграно тази вечер на "Стадио Олимпико" във Вечния град.

Франческо Тоти откри за Рома след точно изпълнена дузпа, но Родриго Паласио изравни малко преди почивката. През втората част "вълците" имаха повече шансове за победен гол, но успехът се изплъзна на домакините.

Така Рома пропусна да си върне шестото място в таблицата, което този уикенд отстъпи на Милан. Интер пък остава четвърти, изоставайки на 9 точки зад лидера Ювентус.

Пабло Даниел Освалдо оглави атаката на Рома, докато капитанът Франческо Тоти и Ерик Ламела помагаха активно на италианския национал. Даниеле Де Роси отново зае позиция в средата на терена, а Алесандро Флоренци и Майкъл Брадли помагаха на железния халф.

Диего Милито не бе в групата на Интер за днешното дерби, като офанзивната линия на "нерадзурите" бе предвождана от Родриго Паласио и младия Марко Ливая. Колумбиецът Фреди Гуарин действаше зад двамата нападатели, а Юто Нагатомо и Алваро Перейра оперираха по фланговете. Капитанът Хавиер Санети и Валтер Гаргано оформиха двойка вътрешни полузащитници.

Домакините от Рома стартираха мача по-добре, като пред вратата на Самир Ханданович стана горещо. Още в 3' Освалдо за малко не засече центриране на Ламела, а две минути по-късно Тоти не успя да преодолее словенския страж. Минута по-късно Рома стигна до нова възможност, но този път капитанът на "вълците" не уцели очертанията на вратата.

Постепенно се стигна до 22', когато "джалоросите" все пак разпечатаха вратата на Интер, макар и от дузпа. Майкъл Брадли бе фаулиран от Ранокия, а Франческо Тоти оползотвори наказателния удар за своя тим - 1:0.

В 33' Ерик Ламела за малко не удвои, а минути по-късно Марко Ливая нацели една от гредите зад Гойкоечея. Секунди по-късно поредна възможност се откри и пред "вълците", но Пабло Освалдо не уцели вратата.

В самия край на полувремето отбраната на Рома не издържа, а Интер възстанови равенството. Родриго Паласио оползотвори центриране на Гаргано и матира Гойкоечея за 1:1.

И след почивката шансове за гол не липсваха, като такива се откриха и пред двата отбора. В 51' Освалдо получи чудесен пас от Тоти, но първото му докосване го предаде. В 60' Фреди Гуарин получи шанс да стреля от добра позиция, но колумбиецът не показа точен мерник.

В 70' Рома отново застраши вратата на "нерадзурите", но и този път гол не падна. Ерик Ламела се включи отляво и стреля, но аржентинецът също бе неточен. В тези минути обаче отборът на Зденек Земан бе по-опасният тим на терена. В 77' Ламела за малко не достигна топката на голова позиция, а малко след това и резервата Тахтсидис пропиля шанс за "вълците".

Изключително активният Ерик Ламела продължи да тормози защитата на Интер, като в 83' "гаучосът" отново бе близо до победен втори гол. Халфът навлезе към наказателното поле и стреля опасно, но Ханданович с брилянтна намеса спаси вратата си.

szólj hozzá: Roma vs Inter Milan 1:1 GOALS HIGHLIGHTS