снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Испания Реал Мадрид напомни за най-добрите си дни, след като тази вечер отборът на Жозе Моуриньо разгроми с 5:0 Валенсия при визитата си на "Местая" в среща от 20-ия кръг.

Всичките пет попадения "кралския клуб" реализира през първите 45 минути на мача, като по два гола отбелязаха Кристиано Роналдо и Анхел Ди Мария. Веднъж се разписа и Гонсало Игуаин, който бе предпочетен пред Карим Бензема в предни позиции. "Лос меренгес" прекършиха "прилепите" с убийствени контраатаки, които в повечето случаи матираха безпощадно отбраната на Валенсия.

Така Реал Мадрид се върна на победния път, но шампионите все още изостават на 15 точки зад лидера Барселона, намирайки се на трета позиция в таблицата. Втори е Атлетико Мадрид, който има със 7 точки повече от градския си съперник.

Карим Бензема седна на резервната скамейка на мадридчани, като атаката бе оглавена от Гонсало Игуаин. Кристиано Роналдо и Анхел Ди Мария нападаха по фланговете, а Месут Йозил действаше пред Шаби Алонсо и Сами Кедира в халфовата линия. Капитанът на тима Икер Касияс отново зае място под рамката на вратата, въпреки спекулациите, че отново може да отстъпи позицията си на Антонио Адан.

Роберто Солдадо, Жонас и Пабло Пиати стартираха в атака за Валенсия, докато Евер Банега, Фернандо Гаго и Тино Коста започнаха в халфовата линия. Полузащитата и отбраната на "лос че" обаче действаше безобразно, което и доведе до разгромния резултат тази вечер.

В 8' Реал Мадрид стигна до първи стопроцентов шанс, но Игуаин пропусна непростимо. Ел Пипита получи топката напълно непокрит, но от няколко метра не успя да уцели вратата. Минута по-късно обаче аржентинецът се реваншира. "Кралския клуб" контраатакува смъртоносно, а Ди Мария сервира топката на Игуаин, който с левия крак я прати в мрежата - 0:1.

Домакините се хвърлиха в опити за изравнително попадение, но отбраната на Реал Мадрид действаше солидно. Футболистите на Жозе Моуриньо бяха добре подредени, като изчакваха всяка удобна възможност за нови контраатаки.

В 23' Жонас опита да спечели дузпа за домакините, но вместо това получи жълт картон за симулация. В 28' Тино Коста се озова на стрелкова позиция, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. В ответната атака Сами Кедира се озова очи в очи с Диего Алвеш, но бразилският страж отрази в корнер.

В 33' шампионите отново матираха защитата на "лос че", като отново Кедира се озова на голова позиция. И този път обаче германският национал не успя да преодолее Диего Алвеш. Прошка все пак нямаше минута по-късно, когато резултатът на "Местая" бе удвоен. Кристиано Роналдо действа превъзходно в наказателното поле и комбинира с Ди Мария, който на празна врата чукна топката към мрежата - 0:2.

Защитата на Валенсия продължи да се представя трагично, като секунди по-късно мадридчани нанизаха и трето попадение. Кристиано Роналдо напредна на скорост и стигна до пеналтерията на "прилепите", откъдето с левия крак прониза Алвеш за 0:3.

Реал Мадрид не спря да показва най-добрия си футбол, като в 41' резултатът стана и 0:4. Анхел Ди Мария центрира остро, а Йозил отклони за Роналдо. Португалецът стреля от движение и отново матира Диего Алвеш, бележейки втория си гол в мача. До почивката шампионите нанизаха и пето попадение, отново възползвайки се от ужасяващата игра в отбрана на домакините. Месут Йозил записа нова асистенция на сметката си, а Анхел Ди Мария не сбърка очи в очи с Диего Алвеш - 0:5.

След почивката мадридчани се смилиха над своя съперник, спирайки забележителния си голов устрем. След три дни двата тима отново ще премерят сили на същия този стадион, излизайки един срещу друг във втори 1/4-финален двубой от турнира за Купата на Краля. Реал Мадрид има аванс от два гола след първия мач.

szólj hozzá: Valencia vs Real Madrid 0:5 GOALS HIGHLIGHTS