Атлетико подгони Барса, но загуби Тигъра

Отборът на Атлетико Мадрид скъси на 8 точки дистанцията зад лидера Барселона, след като днес "дюшекчиите" спечелиха с 2:0 домакинството си на Леванте в мач от 20-ия кръг на Примера Дивисион.

Снощи Барса загуби драматично гостуването си на Реал Сосиедад в Сан Себастиян, което и позволи на Атлетико да намали пасива си от каталунците.

Адриан Лопес и Коке вкараха за домакините, но Атлетико даде и свидна жертва. Голямата звезда на столичани Радамел Фалкао напусна терена, получавайки разтежение малко след почивката.

Атлетико откри резултата в 32', когато Адриан се разписа. Нападателят получи асистенция от Манкило и вкара за 1:0.

След почивката мадридчани успяха и да удвоят резултата си, благодарение на Коке. Той реализира с красив изстрел в един от горните ъгли, доближавайки Атлетико до трите точки.