Реал Мадрид продължи серията си без домакинско поражение от Малга в историята на испанския футбол, след като постигна трудна победа с 2:0 на „Сантяго Бернабеу" в ранен мач от 9-ия кръг на Примера дивисион.

Мач номер 33 между двата тима в столицата отново приключи в полза на домакините, като гостите от Андалусия отново се провалиха в стремежа си да постигнат първа победа на сметката си на „Бернабеу".

Така в Мадрид Реал има вече 27 победи и само 6 равенства срещу този си съперник.

Първото попадение в срещата реализира Анхел ди Мария в 46-ата минута и откри головата си сметка в Ла Лига. Той има две попадения от два мача в Шампионската лига, но до днес не се бе разписвал в срещите за първенство.

В 91-ата минута пък бранителят на гостите Уелингтон повали Гарет Бейл в пеналтерията и Кристиано Роналдо безпроблемно се разписа от бялата точка за крайното 2:0. CR7 използва случая да се извини на феновете по трибуните за многото положения, които изпусна в хода на мача.

Реал не можеше да си позволи грешна стъпка, защото вече изостава значително от перфектните до момента лидери Барселона и Атлетико (Мадрид), които имат по 24 точки и още не са изиграли мачовете си от кръга.

„Белия балет" е с 22 пункта временно на трето място, докато Малага остава с едва 9 точки и заема незавидната 10-та позиция.

Старши треньорът на Малага Бернд Шустер не можа да получи възмездие срещу „кралския клуб", от който беше уволнен през 2008-ма година след изказване, че „Реал е невъзможно да победи Барса на „Камп Ноу".