Байерн премаза Майнц за полувреме игра

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен се върна на лидерската позиция в Първа Бундеслига, след като днес баварците очаквано спечелиха домакинството си на Майнц 05 в среща от 9-ия кръг.

Байерн спечели с разгромното 4:1 на своя "Алианц Арена", като на почивката резултатът изненадващо бе 0:1 в полза на гостите. През вторите 45 минути обаче баварците увеличиха оборотите, което и доведе до убедителен успех на ФК Холивуд.

Така Байерн събра актив от 23 точки на сметката си, разполагайки с една повече от Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен, които имат по 22. Майнц пък остава в долната половина на таблицата с 10 точки до момента.

Шон Паркър изведе Майнц напред минута преди почивката, като при 0:1 бе даден край и на първата част. Лошите новини за Хосеп Гуардиола дойдоха от принудителната смяна, която испанският специалист трябваше да извърши. Малко преди гола Данте получи контузия, като бразилецът бе заменен от получилия почивка Давид Алаба.

През втората част обаче баварците се съживиха, а на почивката Гуардиола извърши и втора промяна, пускайки в игра Марио Гьотце на мястото на Рафиня. Бившият футболист на Дортмунд се включи великолепно, записвайки две асистенции на сметката си.

Между 50' и 52' шампионите нанесоха двоен удар, осъществявайки пълен обрат в резултата. Първо Ариен Робен изравни след асистенция на Гьотце, а две минути по-късно Томас Мюлер вкара за 2:1.

До края баварците успяха и да затвърдят успеха си, правейки го още по-убедителен. Марио Манджукич вкара за 3:1 в 69' след нова асистенция на Гьотце, а в 82' Томас Мюлер вкара от дузпа за крайното 4:1.