Лондонските грандове Челси и Арсенал поизнервиха феновете си в домакинствата си на далеч по-непретенциозни отбори, но все пак се поздравиха с победи с по 4:1 в мачовете си от 8-ия кръг на Премиърлийг.

„Сините" трябваше да осъществяват пълен обрат срещу Кардиф, но в крайна сметка дори стигнаха до разгромен резултат срещу новака в елита.

Почти идентична ситуация се разигра на „Емиратс", където Арсенал пречупи Норич едва след почивката, за да спечели срещата с 4:1 и да продължи да бъде начело в класирането. По-рано днес Ливърпул допусна грешка и стигна само до 2:2 в гостуването си на Нюкасъл, което позволи на „артилеристите" да се извисят еднолично на върха.

Възпитаниците на Арсен Венгер вече имат 19 точки и са на първото място, следвани от Ливърпул със 17 и Челси вече също със 17 след днешния успех. Изненадващо Саутхямптън спечели точка в гостуването си на „Олд Трафорд" при равенството 1:1 с Манчестър Юнайтед, с което заема 4-та позиция с 15 пункта, колкото има и Евертън, победил с 2:1 Хъл Сити.

Джак Уилшър откри резултата за Арсенал срещу Норич още в 17-ата минута след отличен пас на Оливие Жиру. За първи път в кариерата си английският младок на „артилеристите" бележи във втори пореден мач от първенството.

В 53-ата минута на срещата новият лидер на тима Месут Йозил покачи на 2:0, а в 88-ата оформи крайното 4:1. Така германският национал вече има 2 гола и 5 асистенции в 5-те си мача от Премиърлийг с екипа на новия си тим.

Именно той подаде за третия гол в мача, дело на Арън Рамзи в 83-ата минута, като уелската звезда на „топчиите" вече се е разписвал 6 пъти в последните си 7 двубоя за лондончани. Почетното попадение за Норич отбеляза Джонатан Хоусън в 70-ата минута, но само за да запази традицията тимът да вкарва гол срещу Арсенал във вече 7 поредни мача за първенство. Само 4 точки обаче са отишли на сметката на Норич по време на тази голова серия.

Арсенал пък вече е спечелил 59 точки и е изковал 18 победи през календарната 2013-та година, с което е неоспорим лидер сред отборите в Премиърлийг.

Джордън Мюч смълча трибуните на „Стамфорд Бридж" още в 10-ата минута, откривайки резултата в полза на Кардиф, но в 33-ата Еден Азар успя да възстанови равенството и да поуспокои страстите.

Новото попълнение Самуел Ето'о осъществи пълния обрат в полза на Челси в 66-ата минута и най-накрая регистрира първия си гол в Премиърлийг след 12 удара в очертанията на вратите до момента.

Оскар дош Сантош направи 3:1 в 78-ата минута с 4-ия си гол през сезона за „сините", с което ще в 8-ия кръг изравни постижението си от миналата кампания. Крайното 4:1 отново оформи Азар в 82-ата минута.