Убедителният лидер в Първа Бундеслига Байерн Мюнхен за малко не сбърка у дома срещу състава на Фортуна Дюселдорф, измъквайки изненадващо труден успех с 3:2 в среща от 25-ия кръг на шампионата.

Само четири минути преди края, резултатът на "Алианц Арена" бе равен - 2:2, след като на два пъти гостите излизаха напред с гол аванс.

В герой за баварците се превърна централният бранител Джером Боатенг, който в самия край донесе осми пореден успех на Байерн в Бундеслигата.

Може да се предположи, че Байерн мислеше повече за предстоящия втори 1/8-финал от Шампионската лига с Арсенал, който ще се изиграе отново в Мюнхен след само четири дни. Въпреки липсата на достатъчно концентрация, футболистите на Юп Хайнкес отново намериха начин да вземат своето, увеличавайки още повече аванса си пред шампиона Борусия Дортмунд.

Днес "жълто-черните" загубиха рурското дерби с Шалке 04, което прати Байерн на цели 20 точки пред действащия шампион на Германия. Баварците разполагат с 66 пункта на сметката си, докато Дортмунд е втори с 46.

Мачът на "Алианц Арена" стартира в изненадващ маниер, след като още в 16' Матис Боли изведе Фортуна напред. Правеше впечатление, че Юп Хайнкес бе заложил на почти целия си титулярен състав, като на терена бяха капитанът Филип Лам, Бастиян Швайнщайгер, Франк Рибери, Тони Кроос, Томас Мюлер и Марио Манджукич. Данте, Хави Мартинес и Марио Гомес останаха на пейката.

Секунди преди почивката равенството на "Алианц Арена" бе възстановено, а точен за 1:1 бе Томас Мюлер. Националът получи асистенция от Филип Лам и с премерен удар с десния крак отбеляза.

И след почивката имаше голове, а в 71' тимът от Дюселдорф отново излезе изненадващо напред. Ламберц прониза Мануел Нойер за 1:2, ала радостта на гостите трая само около минута. Скоро след това Байерн отново изравни, като този път точен бе Франк Рибери. Французинът получи асистенция от резервата Писаро и насочи топката под гредата за 2:2.

Срещата в Мюнхен вървеше към равенство, но в 86' Байерн стигна до пълен обрат. Отново Филип Лам центрира в пеналтерията на Фортуна, където Джером Боатенг с глава донесе три точки на ФК Холивуд.

szólj hozzá: Bayern vs Dusseldorf 3:2 GOALS HIGHLIGHTS