Мартин Петров с 20 минути при загуба на Еспаньол

Отборът на Еспаньол записа трети пореден мач без успех в испанската Примера Дивисион, а бившият национал на България Мартин Петров поигра 20 минути при днешното поражение с 0:2 от Райо Вайекано.

Мартин Петров отново стартира срещата от резервната скамейка, а наставникът Хавиер Агире му гласува доверие в 71', когато врачанинът замени Шимао.

Домакините от Райо вкараха по едно попадение в двете полувремена на срещата, като първо Домингес откри в 9', а Пити удвои в 77'.

Така Еспаньол остава с актив от 32 точки след 27 изиграни срещи, намирайки се на 13-а позиция във временното класиране. Райо Вайекано е вече с 41 пункта и съвсем близо до местата, даващи право на участие в евротурнирите.

За последно Еспаньол спечели на 17 февруари, когато "папагалчетата" се наложиха с 1:0 при домакинството си на Реал Бетис.