Гол в добавеното време на бразилеца Алекс донесе първа титла за сезона за отбора на Пари Сен Жермен, който се наложи с 2:1 над Бордо в мача за суперкупата на Франция, игран в Либревил, Габон.

Тийнейджърът Ервен Онгенда вкара гол в първия си мач за Пари Сен Жермен само осем минути преди неговия край, с което върна попадението на Анри Сайве от първото полувреме.

Така се стигна и до петата минута на добавеното време, когато Алекс засече топката с глава и я изпрати в мрежата на Бордо, за да донесе трофея в ръцете на новия треньор на столичаните Лоран Блан.

Новото попълнение на ПСЖ Единсон Кавани не бе в групата за двубоя, като дебютът на Матадора се отлага за по-нататък.

"Мачът беше много труден. Отборите, срещу които ще играем през този сезон, са много мотивирани. Но и ние не бяхме напълно готови за срещата, защото някои от нашите играчи започнаха подготовка по-късно", каза Блан.