ВИДЕО И СНИМКИ: Реал Мадрид се класира за финала на "Гинес Интернешънъл"

Испанският гранд Реал Мадрид достигна финала на приятелския турнир „Гинес Интернешънъл", след като тази нощ „белите" надделяха с 2:1 над Евертън в Лос Анджелис.

Така воденият от Карло Анчелоти състав вече очаква съперника си финала, като любопитното е, че това може да бъде Челси на бившия наставник Жозе Моуриньо. „Сините" излизат срещу италианския Милан, а победителят ще бъде опонент на „кралския клуб" в спор за трофея.

Месут Йозил и Кристиано Роналдо бяха точни за Реал Мадрид, като първият бе избран и за играч на мача. За „карамелите" на Роберто Мартинес се разписа Никица Йелавич след почивката, но британците нямаха сили за повече.

Карло Анчелоти заложи на Карим Бензема на върха на атаката, докато Кристиано Роналдо, Иско и Месут Йозил действаха от по-задна позиция. Сами Кедира и Лука Модрич стартираха като двойка вътрешни халфове за „белите", а през втората част в игра се появиха Ди Мария, Хесе, Кака, Черишев, Касемиро и др.

Още през първата част испанците се доближиха до победата, вкарвайки две попадения в мрежата на Тим Хауърд.

Резултатът бе открит още в 17', когато Кристиано Роналдо бе точен за Реал. Португалецът получи поредна асистенция от Йозил, остави Хауърд зад себе си и на празна врата чукна топката за 1:0. В 25' Евертън бе близо до гредата, но удар на Фелаини срещна една от гредите.

След половин час игра „белите" удвоиха, а Роналдо върна жеста на Йозил. Този път португалецът асистира на немския национал, който вкара за 2:0.

След почивката Евертън успя да върне един гол, а точен в 61' бе хърватският национал Никица Йелавич. Хърватинът получи асистенция от Нейсмит и със силен удар матира резервата Диего Лопес за 2:1.

До края на срещата нови попадения нямаше, а испанците бяха по-добрият тим на терена. В 66' младият Хесе блесна с индивидуална акция, но Хауърд спаси изстрела на таланта. Шанс да се разпише имаше и Анхел Ди Мария, но аржентинецът също не бе ефективен.

Така Реал Мадрид се класира на финала на „Гинес Интернешънъл", като Карло Анчелоти ще има шанса да спечели първи трофей с „кралския клуб", макар и в приятелски формат.